31.07.2015, 11:47 | czytano: 2459

"Dusza na dłoni" - Agnieszka Rokicka i Gabriel Szyrszeń (zdjęcia)

Linoryty, rzeźba w kamieniu, kukiełki od piątku wypełniają wnętrze bukowiańskiego Domu Ludowego. Tajemniczość przenika się z radością, nowoczesnością tworząc po raz kolejny niepowtarzalny klimat jednego z wakacyjnych tygodni. Wszystko to dzieje się za sprawą dwóch odmiennych światów jakie reprezentują Agnieszka Rokicka i Gabriel Szyrszeń.
Podczas wernisażu sala wypełniła się gośćmi, którzy z wielką przyjemnością obejrzeli dorobek artystyczny bohaterów prezentowany w nieco innej niż zwykle aranżacji.
Agnieszka Rokicka jest absolwentką PLSP im. A. Kenara w Zakopanem. W 2008 studiowała na Accademi Di Belle Arti we Florencj, a za osiągnięcia artystyczne otrzymała stypendium Małopolskiej Fundacji Sapere Auso. Studia ukończyła na Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. W 2009 uzyskała dyplom w pracowni drzeworytu na wydziale Grafiki u Prof. Bogdana Migi. Od 2009 roku uczy w ZSP im. A. Kenara w Zakopanem. Od 2010 należy do artystycznej grupy “taknietak” oraz ZPAP w Krakowie. Agnieszka ma za sobą wiele wystaw zbiorowych oraz 2 indywidualne.

Gabriel Szyrszeń prowadzi pracownie rzeźby specjalizującej się głównie w odlewach betonowych. Eksperymentuje z różnymi materiałami takimi jak latex, siatka tynkarska, żywica, często łącząc je na przykład w wolnej przestrzeni. Najbardziej osobiste prace to kukiełki, które również można oglądać na naszej wystawie.

W piątek o godz. 18.oo - kolejny wernisaż, podczas którego spotkamy się z tkaczką Bronisławą Obrochtą, rzeźbiarzem Tadeuszem Bachledą – Wrajem oraz małżeństwem Kędzierskich, które pokarze świat zatrzymany nie tylko w ceramice.

źródło: BCK, s/ zdj. Wojciech Kubina
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl