11.11.2015, 20:05 | czytano: 1158

XX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Niepodległość” (zdjęcia)

W Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej jubileuszowego XX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Niepodległość”. Wernisaż połączony był z rozdaniem nagród i wyróżnień dla uczestników.
Mali i więksi artyści otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk wicestarosty Powiatu Nowotarskiego Władysława Tylki oraz Radnego Rady Powiatu Nowotarskiego Ryszarda Klamerusa a licznie zgromadzeni rodzice, babcie i dziadkowie mogli podziwiać prace swoich dzieci i wnucząt.
Maria Mrożek pogratulowała wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym, podziękowała za piękne prace przepełnione emocjami. Wicestarosta podkreślił ważną rolę jaką pełni konkurs w kształceniu i uwrażliwianiu dzieci w zakresie naszych chlubnych tradycji narodowo - wyzwoleńczych na przestrzeni wieków. - W tytule konkursu mocno wyeksponowane są wydarzenia sprzed 97 lat, kiedy Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Słowo mówione, obraz, muzyka i śpiew to są te elementy przekazu, z którymi dzieci i młodzież musi obcować by, nie zatracić korzeni narodowych i pierwiastka umiłowania wolności - mówił.

O muzyczną oprawę wernisażu zadbały dziewczęta z zespołu gitarowego: Marta Nowak, Katarzyna Kurzydło, Martyna Kaczmarczyk oraz solista Bartłomiej Kowal uczestnicy zajęć gitarowych prowadzonych przez Łukasza Bodurę w PCK. Za rok zapraszamy do udziału w kolejnej 21 edycji konkursu.

źródło: PCK, opr.s/
komentarze
wizarzystka12.11.2015, 07:43
Może by było stać Radę Powiatu Nowotarskiego, zakupić jakiś garnitur Klamerusowi, żeby normalnie wyglądał na takich uroczystościach. Przecież te dzieci się go boją. Czy musi straszyć wszystkich swoim wyglądem. Podobno na kulturze się "zna".
Zobacz pełną wersję podhale24.pl