02.12.2015, 17:33 | czytano: 1381

Finał Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2015

Już po raz dziewiąty, w piątek 4 grudnia o godz. 10.00, w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbędą się obchody Nowotarskiego Dnia Wolontariusza.
- Wolontariat dzieje się ciągle wokół nas, ale (niestety) często go nie dostrzegamy. Tym bardziej warto go pokazywać i w praktyce realizować hasło „Pochwal się wolontariatem!”. I temu służy ten dzień kiedy rozstrzygniemy plebiscyt „Aktywny 2015” na wolontariusza roku w Mieście Nowy Targ i Powiecie Nowotarskim - informują organizatorzy.
Tegorocznymi finalistami są: Anna Hamrol, Aleksandra Chowaniec i Gabriela Jarząbek wolontariuszki z Fundacji „Zmieńmy Świat” Oddział Nowy Targ; Grupa Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocni dłonią i sercem” z Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Nowym Targu; Sebastian Westrych; Szkolny Klub Wolontariatu „Niezapominajka” z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku; Wolontariusze z Fundacji im. Adama Worwy; oraz Zdzisław Soliwoda.

Dodatkowo podczas Finału Maciej Trzciński lider regionu Nowy Targ opowie o „Szlachetnej Paczce”, czyli projekcie pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Z kolei Ochotnicza Grupa Ratownicza z Rabki Zdroju pokaże jak ważne i wciągające jest ratownictwo. O oprawę muzyczną zadba duet jazzowy Konrad Basiuk oraz Jacek Polakiewicz.

Źródło: organizatorzy
komentarze
Milopoetic03.12.2015, 21:20
Gonią , krzyczą , czytać nie można. Co to jest ta impreza?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl