06.01.2016, 20:17 | czytano: 2596

Orszak Trzech Króli we Frydmanie (zdjęcia)

Kolejny raz ulicami Frydmana maszerował orszak Trzech Króli. Z inicjatywy nauczycieli Zespołu Szkół we Frydmanie, których działania koordynowała Maria Iglar, uformował się kolorowy orszak przed remizą strażacką. Na czele pochodu stanęli trzej sympatyczni panowie: Tomek Markowicz, Grzesiek Tynus i Piotrek Iglar świetnie ucharakteryzowani na postacei biblijne.
Za nimi szły dzieci szkolne w charakterystycznych strojach, następnie ich rodzice i pozostali mieszkańcy. Przy dźwiękach orkiestry dętej grającej pod batutą Jacka Iglara orszak przemaszerował pod najstarszą na Polskim Podtatrzu świątynię św. Stanisława BiM. W progu kościoła mędrców Kacpra, Melchiora i Baltazara wraz ze świtą przywitał proboszcz parafii ksiądz Ludwik Węgrzyn.
Podniosła uroczystość zakończyła się pięknym noworocznym koncertem w wykonaniu zespołu "Iucundus". Liderami zespołu, który uświetnia swoimi występami miejscowe uroczystości, są uczennice szkół średnich: Iza Brynczka, Ewa Węgrzyn, Kazia Turkot i Weronika Gałowicz.

We frydmańskim pochodzie Trzech Króli z roku na rok uczestniczy coraz więcej osób, należy się cieszyć, że inicjatywę podejmują również osoby dorosłe.

Tekst i zdjęcia Piotr Wojtaszek
komentarze
Frydmański preceda07.01.2016, 18:10
Przepraszam bardzo ale od ksiedza 3 .... w bok, gdyby nie ksiądz nie mielibyśmy tak pięknego i zadbanego kościoła. Czego nie mogę powiedzieć o szafarzowi który jest anty-katolickim uosobieniem czarnego charakteru, osoba będąca na takiej pozycji nie może dawać takiego przykładu reszcie wspólnoty parafialnej. Kto słyszał o injatywie mającej wprowadzenie kultury słowackiej w szkole i kościele , tym się zainteresujcie ludzie !
frydmanin07.01.2016, 07:41
Zdziwiłbyś sie kolego co to za parafia z proboszczem i szafarzem na czele
tyz ze Śpisa06.01.2016, 23:40
Frydman aktywny i wspaniały.....Pozazdrościć jedności. A nam nic ino brać przykład z Frydmana....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl