09.01.2016, 10:59 | czytano: 1773

Premiera sztuki autorstwa Wandy Czubernatowej

Na scenie sali widowiskowej GOK w remizie OSP w Ranie Wyżnej odbyła się premiera spektaklu „Chłop i Baba” pióra pani Wandy Czubernat, stworzonego na podstawie utworu „ Mąż i żona” Aleksandra Fredry.
Sztuka „ Chłop i Baba” to komedia w trzech aktach, pisana gwarą góralską, która w przewrotny sposób opowiada historię gazdy- Wacusia i gaździny- Jewci, ich służącej Justysi oraz juhasów – Fredusia i Józka, a pomiędzy ich perypetie – momentami pikantne- wplata nie lada intrygę.
- Jesteśmy niewyobrażalnie szczęśliwi, że nasz spektakl cieszył się tak dużym zainteresowaniem i wywołał wśród publiczności lawiny śmiechu! Nam samym ciężko było nie zaprosić uśmiech na twarze! – mówi Ewelina Majchrowicz, jedna z głównym aktorek spektaklu, kierownik ZG „Rabiańsko Śleboda”.

Sala widowiskowa pękała w szwach, a publiczność pękała ze śmiechu. - Jeżeli ktoś ma ochotę na sporą dawkę humoru to w najbliższym czasie spektakl odbędzie się ponownie 10.01.2016 o 18:15 w sali widowiskowej pod kościołem parafialnym w Skawie – mówi Ewelina Majchrowicz. - Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli nas w tym przedsięwzięciu.

Źródło: Organizatorzy
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl