29.01.2016, 11:52 | czytano: 1037

Małopolska Gościnna 2016 – ruszył nabór ofert

Do 11 lutego organizacje pozarządowe mogą składać oferty w ramach otwartego konkursu „Małopolska Gościnna”. Na wsparcie finansowe liczyć mogą projekty promujące atrakcyjność turystyczną województwa. Zarząd Województwa przeznaczy w tym roku na ten cel ponad 1,8 mln zł.
To już kolejna edycja konkursu w ramach którego dotację z budżetu województwa otrzymują projekty, które przyczyniają się m.in. do poprawy standardu infrastruktury turystycznej w regionie, czy tworzenia kompleksowej i spójnej oferty turystycznej. Zadania muszą wpisywać się w jeden z dwóch obszarów: Rozwój i promocja produktów turystyki kulturowej ze szczególnym uwzględnieniem szlaków dziedzictwa kulturowego i turystyki religijnej lub Rozwój i promocja oferty turystycznej regionu, ze szczególnym uwzględnieniem oferty turystyki aktywnej, turystyki na terenach wiejskich oraz działań z zakresu integracji środowisk turystycznych.
Od 2011 roku Województwo Małopolskie przeznaczyło ponad 5,6 mln zł na realizację 199 zadań w ramach konkursu Małopolska Gościnna.

Szczegóły: TUTAJ

Źródło: UMWM
Zobacz pełną wersję podhale24.pl