09.02.2016, 16:36 | czytano: 1001

Wspólne posiedzenie Rad Powiatowych Małopolskiej Izby Rolniczej w Nowym Targu i w Zakopanem

Podczas spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu, kierownik Biura Powiatowego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zakopanem Izabela Sarna omówiła temat restrukturyzacji małych gospodarstw, a członek Zarządu MIR Karol Zachwieja przybliżył uwarunkowania prawne funkcjonowania Izb Rolniczych w Polsce.
Urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki poruszył kwestie naboru do klas rolniczych w szkołach ponadgimnazjalnych. Praktyki uczniowskie mogą odbywać się w tych gospodarstwach, których opiekunowie mają przygotowanie pedagogiczne. Jeżeli będą osoby zainteresowane uzyskaniem takich uprawnień, to wsparciem będzie służył Ośrodek Doradztwa Rolniczego lub Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.
Członkowie izb poruszali problemy nurtujące wszystkich rolników na Podhalu: powstawanie budynków nowych gospodarstw rolnych na terenach poza centrum miejscowości, utrudnienia w wypasie owiec w otulinach parków narodowych.

Następne posiedzenie odbędzie się w kwietniu i będzie dotyczyć służb weterynaryjnych i tematu składania wniosków o dopłaty.

oprac. r/ źródło: Starostwo Nowotarskie
komentarze
baca z agencji09.02.2016, 20:24
A o czystkach w ARiMR ani slowa??? O tym ze pani Sarna to juz byla Kierownik Agencji w Zakopanem a Pan Zachwieja to byly z-ca kierownika w N.Targu??? Ciekawe kto obejmnie cieple posady w Agencjach w Zakopanem i N.Targu.....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl