14.02.2016, 23:13 | czytano: 2044

Zawody Strażackie w Jaworkach - dzień drugi (zdjęcia)

zdj. Krzysztof Garbacz
Niedziela była drugim dniem zmagań strażaków na stoku Arena Homole - Jaworki podczas IV Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Tym razem zawodników czekało dużo cięższe zadanie - konkurencja grupowa.
W slalomie brało udział po 4 zawodników z drużyny, którzy zjeżdżali trzymając się węża strażackiego. Kolejnym utrudnieniem było to, że przed ostatnią bramką należało wąż odrzucić, uważając, żeby żaden zawodnik się w niego nie zaplątał. Było to niezwykle trudne i kilka drużyn właśnie w tym miejscu straciło cenne punkty. Ostatnią pułapką, jaka czekała na zawodników był przepis regulaminu mówiący o tym, że przez linię mety ma przejechać tylko ostatni zawodnik, a pierwszych trzech przejeżdża bokiem. Niestety kilka drużyn poległo właśnie na mecie, zapominając o tej zasadzie.
Trasa była trudna, więc nie obyło się bez wywrotek, ale ratownicy medyczni nie mieli wiele pracy. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy.
Nagrodami w zawodach było wszystko to, co potrzebne jest strażakom podczas ich działań ratowniczych: węże strażackie, hełmy, rękawice, umundurowanie bojowe. Nie zabrakło też nagród pieniężnych ufundowanych przez Zarząd Główny OSP.

W zawodach udział wzięło 190 zawodników, w tym 13 kobiet.

Wyniki:
Druhowie OSP:
1.Wielopole -Rybnik
2.Nowy Targ
3.Jabłonka
4.Kryg
5.Lutcza
6.Waksmund
7.Bukowina Tatrzańska II
8.Wilkowisko
9. Kamienica
10.Ptaszkowa

Snowboard:
1.Ząb I
2.Moszczenica Wyżna
3.Ptaszkowa II

MIX zespoły mieszane:
1.Szczawa I
2.Ptaszkowa I
3.Ciężkowice

Joanna Dziubińska
Zobacz pełną wersję podhale24.pl