17.02.2016, 22:12 | czytano: 1233

Kolejne sukcesy plastyków z PCK. Tym razem na konkursie Art -Talent

Konkurs Art-Talent od 17 lat organizowany jest przez Libiąskie Centrum Kultury i Amatorski Ruch Artystyczny „Kanon”, od 2014 roku jest on organizowany w formie biennale, czyli co dwa lata. Konkurs umożliwia rozwinięcie skrzydeł młodym, nieprofesjonalnym artystom z całego kraju skierowany jest do osób w wieku od 13-25 lat. Obejmuje wszystkie techniki plastyczne i fotografię.
W tym roku wzięło w nim udział blisko 80 osób, które wykonały łącznie około 200 prac. Podczas Gali Finałowej Art-Talent 2016 autorzy najlepszych prac odebrali nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowane przez sponsorów.
Specjalna nagroda I stopnia trafiła do dzieci Marii Mrożek prowadzącej zajęcia w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu. To nie jedyne nagrody, Pani Mrożek może być dumna również ze swoich podopiecznych Angeliki Bryja, która zajęła I miejsce w kategorii 13-18 lat oraz Alicji Guzik, która zajęła III miejsce w kategorii 19-25 lat. Na wystawie można było zobaczyć również prace: Walerii Obrochta, Doroty Pęksa, Bartosza Plewy, Agnieszki Galarowicz, Kingi Łyszczarz, Weroniki Cionżyńskiej i Justyny Pędzimąż.

mat. prasowy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl