25.02.2016, 18:30 | czytano: 1406

Tatrzański w gronie najzdrowszych powiatów w Polsce

Powiat tatrzański zajął pierwsze miejsce w rankingu najzdrowszych powiatów przygotowanym przez "Dziennik Gazeta Prawna".
Autorzy rankingu oceniali zaplecze medyczne (liczbę szpitali, przychodni i poradni, ich wyposażenie oraz liczbę lekarzy i pielęgniarek przypadających na tysiąc mieszkańców); zdrowie mieszkańców danego powiatu (w tym m.in. demografię, umieralność noworodków) oraz dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej (czas oczekiwania na badania podstawowe, wizytę lekarską i niektóre zabiegi np. usunięcia zaćmy, a także jakość opieki nad osobami starszymi).
"Mężczyźni dożywają tu ponad 75 lat, kobiety - ponad 82, podczas gdy w niektórych powiatach średnia życia mieszkańców jest o kilkanaście lat krótsza. Powiat tatrzański może pochwalić się również wyższym od średniej wskaźnikiem lekarzy przypadających na tysiąc mieszkańców. Całkiem dobrze działają tu również szpitale, które odnotowały dodatni wynik finansowy (tymczasem prawie 50 proc. zanalizowanych w rankingu szpitali przyniosło straty" - informuje portal kobieta.onet.pl.

Źródło: kobieta.onet.pl
komentarze
ziajok26.02.2016, 17:48
Powiązania tradycji i katolicyzmu dają efekty, długowieczność idzie w parze z wiarą. I tyle
miejscowy26.02.2016, 16:22
na szczęście ale syf zostanie w nowotarskim spiszu . Z całego powiatu rzeki idą na północ , czyli same się czyszczą .Byle tak dalej
brak kanalizacji26.02.2016, 09:27
juz niedługo rzeka Białka pogrąży wszystkich mieszkających przy niej ...
bak kanalizacji to bomba ekologiczna !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl