19.04.2016, 21:51 | czytano: 3471

Orawski Festiwal Artystyczny 2016 - podsumowanie (zdjęcia i film)

Niedzielną Mszą Świętą w Lipnicy Wielkiej zakończył się II Orawski Festiwal Artystyczny. Tegoroczna edycja była naprawdę bogata! Ten krótki ale jakże treściowy teledysk oraz fotogaleria przedstawia wszystkie najważniejsze wydarzenia, które odbywały się w ramach tego festiwalu.
W pierwszym dniu Festiwalu odbyły się warsztaty w Domu Ludowym i Szkole Podstawowej Nr 2 w Lipnicy Wielkiej. W warsztatach wzięło udział ponad 100 dzieci ze szkół podstawowych z klas I-VI. Dzieci były podzielone na 5 grup warsztatowych:
- rzeźbiarstwo (prowadzący P. Krystian Luberda)
- ceramika (prowadząca P. Magdalena Kostrzewa-Smreczak)
- kwiaty z bibuły (prowadząca P. Janina Karkoszka)
- filcowanie na mokro (prowadząca P. Elżbieta Kowalczyk)
- decoupage (prowadząca P. Elżbieta Kowalczyk)
Drugi dzień festiwalu to czas na przesłuchania młodych artystów biorących udział w konkursie. Laureatami II edycji OFA’16 w kategorii kultura Orawska został Piotr Matera z Lipnicy Wielkiej zaś w kategorii artystycznej zwycięzcami zostali Ostatni w Raju z Krakowa. Przepustkę na FAME w Krakowie otrzymał Piotr Matera! Zwycięzcom gratulujemy i życzymy samych sukcesów. Nagrody główne dla laureatów, czyli w sumie 2 000 zł ufundowało Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży Orawskiej. Uczestnikom występującym na scenie festiwalu przyglądało się jury w składzie: Karolina Kowalczyk, Andrzej Rosa i Adam Grzanka. Udział w przesłuchaniach wzięło ponad siedemnastu artystów (solowych jak i zorganizowanych grup oraz zespoły muzyczne)- co daje około stu osób!Uroczystość wręczenia nagród głównych rozpoczął występ zespołów z Kościerzyny oraz Krakowa reprezentującego przez Zespół Skalni z Uniwersytetu Rolniczego. Następnie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego zorganizowanego dla dzieci z szkół podstawowych i gimnazjów pt: ”Moja mała Ojczyzna”.

Dzień zakończył koncert laureatów I edycji OFA – Zespół RUDEL BAND oraz gwiazda wieczoru MEGITZA TRIO!
Trud włożony przez organizatorów i wolontariuszy przyniósł efekty już! A na pewno jeszcze będzie ich kilka ale na nie musimy spokojnie poczekać. Wszystkim zaangażowanym w festiwal serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl