25.04.2016, 11:40 | czytano: 2119

Słoneczny piknik – Dzień Otwarty Słonecznego Przedszkola (zdjęcia)

Dzień Otwarty Słonecznego Przedszkola, przy ul. Wojska Polskiego 5 w Nowym Targu, zaczął się niemrawo, ale atmosfera pikniku i dziecięcych zabaw sprowokowała słoneczko do pojawienia się na niebie w miarę rozwoju dnia i aktywności taneczno-ruchowych.
Rodzice i dzieci przyszłych i obecnych przedszkolaków mieli okazję spędzić niedzielne popołudnie w piknikowej atmosferze przyprzedszkolnego ogródka, a także z bliska przyjrzeć się jak funkcjonuje Słoneczne Przedszkole w nowej odsłonie.
Wśród atrakcji były między innymi, współpracujące na stałe z przedszkolem, szkolone psy-terapeuci, skuteczne w sprawdzonych metodach działania dogoterapii, ważnej szczególnie w pracy z dziećmi. Pieski rasy labrador i owczarek angielski, które swoją łagodnością i przyjaznym w kontakcie zachowaniem oswajają lęki, uczą współczucia i odpowiedzialności.

Współpracująca na stałe z przedszkolem – logopeda, bawiąc, konsultowała to, jak mówimy i jak rozwijać właściwe nawyki związane z higieną mowy w zabawach pod szyldem "gimnastyka buzi i języka".

Teatrzyk TAK, o ogólnopolskim zasięgu działania specjalizujący się w przedstawieniach z elementami edukacji językowej
pokazał spektakl „Pipi is coming”, z rozpoznawalną od pokoleń szaloną, rudowłosą, piegowatą dziewczynką z warkoczykami.

Postacie z teatrzyku były również animatorami masy zabaw z bańkami mydlanymi, chustami, balonami i wspólnie z wodzirejem, dbającym o taneczno-muzyczną stronę pikniku, starali się, aby dzieci, ale też mamy, tatusiowie, babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie obudzili w sobie tę radość życia i ciekawość świata, z której rzekomo wyrośli…

źródło: organizator
zobacz także
komentarze
willy25.04.2016, 17:34
super pomysł i wspaniała zabawa dla dzieci i rodziców
Zobacz pełną wersję podhale24.pl