06.06.2016, 16:20 | czytano: 2057

Dzień dziecka "Pod Wierzbą (zdjęcia)

W Amfiteatrze „Pod Wierzbą” w Krościenku po raz siódmy odbył się Dzień Dziecka z Leaderem organizowany przez Lokalną Grupę Działania Gorce- Pieniny, Urząd Gminy Krościenko, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminne Centrum Kultury w Krościenku.
Impreza rozpoczęła się o godz 14:00. Licznie zebranych gości, milusińskich wraz z rodzicami ciepłymi słowami przywitali: wójt gminy Krościenko Jan Dyda,prezes LGD Aneta Markus oraz Krystyna Kubik.
Jako pierwszy na scenie pojawił się dziecięcy zespół „Małe Pieniny”. Następnie teatrzyk „Bajka” ze Szkoły Podstawowej w Krościenku zaprezentował przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”. Kolejnym punktem był występ zespołu polsko-romskiego „Mali Krośnicanie” z Krośnicy. Zarówno Górale, jak i Romowie pokazali zebranym, że potrafią się świetnie razem bawić. Jako ostatni na scenie amfiteatru w strugach deszczu zaprezentowali się członkowie zespołu „Białopotocanie” z dziecięcymi melodiami. Swój występ zakończyli brawurowym wykonaniem na góralską nutę utworu ze wszystkim doskonale znanej kreskówki pt. „Reksio”.

Przez cały czas trwania festynu do dyspozycji dzieci była ścianka wspinaczkowa. Najmłodsi mogli również pomalować sobie twarze, zrobić zwierzaka z balonu oraz przejechać się na qadzie z ratownikiem GOPR z Sekcji Operacyjnej w Krościenku. Na placu przed amfiteatrem trwał konkurs na budowlę z kartonowych pudełek. Najmłodsi mieli możliwość częstowania się za darmo lodami w lodziarni „U Marysi”. Imprezę prowadził Józef Szałwia.

Weronika Błażusiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl