22.06.2016, 17:07 | czytano: 1499

Zakopiańska manifestacja rowerzystów już w sobotę

25 czerwca, w ramach festiwalu Joy Ride Zako Days, odbędzie się przejazd Podhalańskiej Masy Krytycznej po ulicach Zakopanego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na rosnący ruch jednośladowców na Podhalu i potrzebę budowy ścieżek rowerowych. 
Zakopiańscy rowerzyści ruszą w sobotę o godz.18:00 z miasteczka Joy Ride Zako Days, które zostanie wybudowane na Dolnej Równi Krupowej. W ramach 13-sto kilometrowego przejazdu dotrą do Szymoszkowej, skąd ulicą Sobiczkowa Bór przejadą na Krzeptówki, a następnie pod Wielką Krokiew, Drogą na Antałówkę i zakończą przejazd z powrotem na Dolnej Równi Krupowej.
- Masa Krytyczna to manifest, nie wyścig – podkreślają organizatorzy. - Niezależnie od wieku, płci czy posiadanego roweru każdy może dołączyć do przejazdu.

Na mecie zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników masy po czym rozpoczną się pokazy skoków rowerowych na ponad 3 metrowej, mobilnej skoczni. Dodatkowo na rowerzystów będą czekać targi rowerowe, foodtracki, rowerowe przedszkole i tor do pumptracka. Więcej informacji o samym festiwalu można znaleźć na stronie zakodays.pl.

Oprac. r/ źródło: organizatorzy
Może Cię zainteresować
komentarze
józefa25.06.2016, 09:09
I tu właśnie widać że Zakopane z niczym sobie nie radzi ...nie mogą sobie poradzić z dobrym dojazdem do kurortu nie dość że trzeba stać w kilkukilometrowym korku to jeszcze po drodze trzeba jakimś cudem wyminąć rowerzystów ...nie budują ścieżek bo widocznie przy innych inwestycjach więcej się obierze po palcach ...a tak swoją drogą rządzi ktoś w tym Zakopanem??? Chyba nie ...dewelopery budują jak chcą ,gdzie chcą ,Sonik góry sprząta ...panujecie jeszcze nad czymś???Brawo rowerzyści ...po proteście polecam piękną ścieżkę dookoła Tatr.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl