25.06.2016, 09:20 | czytano: 1948

Rodzinne Rajdy Rowerowe dojechały do Niedzicy

zdj. Mateusz Zamojski
Po Trzebini, Skrzyszowie i Nowym Targu kolejna odsłona Rodzinnych Rajdów Rowerowych odbędzie się w najbliższą niedzielę w Niedzicy. Tym razem na rowerzystów czekają trasy po Spiszu z pięknym krajobrazem Pienin w tle. Ale nie tylko… rajd otworzy bowiem sezon „Wakacji z duchami”, które zapowiedziały swoją obecność na zaporze na Jeziorze Czorsztyńskim.
Każdy, kto chciałby wziąć udział w tym wydarzeniu powinien zjawić się na Polanie Sosny. Start do wyścigu o godz. 14:00.
Fani aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach, którzy w niedzielę, 26 czerwca wybiorą się w Pieniny będą mogli sprawdzić się na jednej z trzech tras. Ta najbardziej wymagająca – o długości 43 km – rozpocznie się w Niedzicy na Polanie Sosny i przebiegać będzie m.in. przez Frydman, Krempachy, Trybsz, Łapsze Wyżne i Niżne i z powrotem do Niedzicy. Mniej zaprawieni w kolarskich bojach będą mogli zawrócić w Łapszach Wyżnych. Jest też trasa dla początkujących o długości 13 km. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest zgłoszenie i pobranie numeru startowego. Zapisy prowadzone będą od godz. 11:00 w Niedzicy na Polanie Sosny. Dokładny program najbliższego rajdu dostępny jest na stronie wydarzenia. Udział w nim jest bezpłatny.

Na uczestników, poza rowerowymi emocjami, czekają dodatkowe atrakcje. Rajd połączony będzie z otwarciem sezonu „Wakacji z duchami”. Niewykluczone więc, że ktoś zobaczy Białą Damę z pienińskiego zamku. Przygotowano też loty balonem, sztuczne ognie i wiele innych.

Główną ideą rajdów jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu przez całe rodziny. Organizacja rajdów we wszystkich subregionach Małopolski ma umożliwić udział w imprezach wszystkim chętnym, bez konieczności odległego dojazdu do miejsca wydarzenia. Każdy rajd ma swoją bazę w malowniczym i ciekawym miejscu (np. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu, polana w Puszczy Niepołomickiej, Rynek w Alwerni, Zespół Pałacowy w Młoszowej).

Z roku na rok rośnie zainteresowanie imprezą. W 2015 r. we wszystkich rajdach wzięło udział ok. 4 tys. zawodników. W tym roku już podczas samego pierwszego rajdu organizatorzy doliczyli się 2 tys. uczestników. Zwiększa się też liczba samych rajdów: w 2014 roku odbyło się ich 5, w 2015 roku – 7 rajdów, a na ten rok zaplanowano 9 rajdów.
Rodzinne Rajdy Rowerowe zostały docenione w plebiscycie „Odkrywamy Małopolskę” zajmując drugie miejsce w kategorii "wydarzenia". Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Związek Kolarski, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Terminy pozostałych rajdów rowerowych:
02.07.2016 Chochołów
09.07.2016 Przeciszów
07.08.2016 Alwernia
28.08.2016 Puszcza Niepołomicka
04.09.2016 Nowy Sącz

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl