30.06.2016, 20:05 | czytano: 1774

Mobilna scena plenerowa - jednym z projektów małopolskiego BO

- I edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, którego celem jest wyłonienie do realizacji projektów zgłoszonych i później wybranych przez samych mieszkańców naszego województwa, stała się dla nas inspiracją by spróbować swoich sił w tym "konkursie" - tłumaczy Grzegorz Guroś, sołtys Harklowej.
- W Harklowej, z inicjatywy Ryszarda Łukasika - powołaliśmy grupę roboczą, która zajęła się opracowaniem projektów wartych zgłoszenia. "Burza mózgów"przyniosła ciekawe efekty, Dwa pomysły: mobilna scena plenerowa z pełnym wyposażeniem w agregat prądotwórczy, nagłośnienie, oświetlenie; projekt zgłoszony partnersko z Białką Tatrzańską, kod zadania: SPODK023 oraz "Poznajemy nasza Ojczyznę - z Podhala do stolicy Polski" - tygodniowy pobyt w Warszawie dla uczniów szkół podstawowych w Harklowej i Szlembarku, kod zadania: PKNTU022 - wyjaśnia.
Obydwa projekty zyskały pozytywną ocenę weryfikacyjną i znajdują się na liście 152 projektów.

Każda osoba, która ukończyła 16 lat i mieszka w Małopolsce może oddać swój głos w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego.

Do wyboru są 3 sposoby głosowania: - osobiście w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przy ulicy Racławickiej 56 w Krakowie lub Agendach Zamiejscowych w: Nowym Sączu, Oświęcimiu i Tarnowie, - elektronicznie na stronach internetowych: www.malopolskie.pl lub www.bo.malopolska.pl, - korespondencyjnie poprzez przesłanie karty do głosowania z dopiskiem Budżet Obywatelski na adres: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków.

Głosowanie potrwa do 6 lipca br. Karty do głosowania w Harklowej są dostępne w Szkole Podstawowej, w sklepie Sezamek, u sołtysa. - Po zebraniu wszystkich wypełnionych kart zostaną one dostarczone do Urzędu Marszałkowskiego. Można oddać 1 głos na zadanie powiatowe i 1 na zadanie subregionalne. Głosować można tylko na zadania dotyczące powiatu i subregionu, który się zamieszkuje - - przypomina Grzegorz Guroś.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl