10.07.2016, 10:40 | czytano: 2027

Gospodynie z Kluszkowiec wlazły w portki !… a konkretnie w role do spektaklu „Portki”.

„Wolniej…wolniej musi Pani mówić! Nie! teraz trzeba przejść się po izbie, chłopa za kosule złapać! ” - tłumaczy Bartłomiej Koszarek. Gospodynie z Koła Gospodyń w Kluszkowcach słuchają uwag, po raz kolejny powtarzają sztukę. Z próby na próbę Panie grają coraz pewniej, odważniej.
Warsztaty teatralne prowadzone przez członka Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej Pana Bartłomieja Koszarka odbywają się w Kluszkowcach co tydzień. Podczas dwugodzinnych spotkań gospodynie z Kluszkowiec doskonalą umiejętności występowania na scenie a także szlifują swój warsztat aktorski.
Mimo początkowych obaw i wątpliwości pań, czy dadzą radę, czy zapamiętają tekst sztuki, czy podołają rolom, jakie wybrał dla nich prowadzący, warsztaty przebiegają w atmosferze zabawy i wzajemnego zrozumienia. Panie są jednak skupione, chcą wypaść jak najlepiej. Już niebawem warsztaty dobiegną końca a „Portki” zostaną zaprezentowane szerszej publiczności podczas „Dnia Kluszkowiec”. Po nich ze sztuką „Baby i Dezerterzy” wystąpi Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej.

Spektakle, o których mowa powyżej stanowią część projektu „Teatralny Babiniec” realizowanego przez Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny oraz Gminne Centrum Kultury z Kluszkowiec z siedzibą w Maniowach.

Środki na realizację powyższego projektu pozyskane zostały przez Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny z Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2016 pn. „Mecenat Małopolski”. Kwota otrzymanej dotacji to 7000 zł, pozostały wkład tj 4 089 zł stanowią środki Gminnego Centrum Kultury w Maniowach.

Już niedługo dalsze relacje. Projekt dofinansowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

opr. Aneta Markus koordynator Projektu
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl