19.07.2016, 13:27 | czytano: 2381

Koncerty na Bani

W Białce Tatrzańskiej trwają imprezy w ramach cyklu "Kultura na Bani" połączone z konkursem dla lokalnych zespołów o nazwie "Front Kulturalny". Na Scenie Kultury na Bani zagrały już takie zespoły jak Trebunie-Tutki, Redlin, Psio Crew czy Boney M. Cover Band.
Występy gwiazd wieczoru były poprzedzane koncertami zespołów, które biorą udział w konkursie "Front kulturalny". Najbliższy koncert odbędzie się 23 lipca - o godz. 18.00 wystąpią Jakub Misiniec & Piotr Szewczyk, a po nich, o godz 20.00 - Tymon Tymański & Krzysztof Trebunia-Tutka – „Pieśni Zbójnickie”.
Organizatorzy informują, że nadal można zgłaszać się do konkursu "Front Kulturalny" organizowanego przez Hotel Bania **** Thermal & Ski z Białki Tatrzańskiej. Ostateczny termin zgłoszeń to 31 lipca 2016 r. Konkurs skierowany jest do młodych zespołów muzycznych z Podhala, Spisza i Orawy, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym.

Konkurs polega na przesłaniu do trzech utworów (autorskich lub coverów) - nie muszą to być kawałki góralski lub folkowe. Do tej pory do półfinału przeszły cztery kapele, ale zostało jeszcze miejsce dla kolejnych czterech zespołów. Wybrane przez jury kapele zagrają na Scenie Kultury na Bani obok hotelu w sierpniu i zaprezentują swoje możliwości przed szeroką publicznością.

Trzeci etap konkursu to głosowanie internautów, które odbędzie się we wrześniu. Zwycięski zespół otrzyma 5000 zł na nagranie demo. Laureaci II miejsca otrzymają 1000 zł a III miejsca - 500 zł.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.latowbialce.pl.

oprac. r/ materiały prasowe
zobacz także
komentarze
sztukmistrz20.07.2016, 15:58
Bania pokazuje czym jest teraz "kultura". Pływaniem i gastronomia się zajmujcie a nie kulturą
Zobacz pełną wersję podhale24.pl