24.07.2016, 10:22 | czytano: 3345

Już dziś pienińska premiera opery w ruinach zamku w Czorsztynie

W niedzielę, o godz. 19:30 odbędzie się długo oczekiwany plenerowy pokaz opery pt: „Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda" Karola Kurpińskiego, powstałej do libretta Józefa Wincentego Krasińskiego z Radziejowic. Opera zostanie wystawiona w historycznym miejscu - na dziedzińcu ruin zamku Wronin w Czorsztynie
Opera ta, to dwuaktowy, prawie godzinny spektakl, który opowiada o przygodach rycerza Bojomira i jego sługi, Nikity, wracających z bitwy pod Wiedniem. Szukając schronienia przed ulewą trafiają do pobliskiego zamku, w którym jak wieść niesie, straszy. Zjawa okazuje się jednak żywą, piękną córką właściciela zamku i w dodatku… narzeczoną Bojomira.. 
Wszystko jest już przygotowane do spektaklu i dopięte na ostatni guzik. Próby, w których uczestniczył 28-osobowy zespół i pięcioro solistów odbywały się w Akademii Muzycznej w Krakowie, skąd pochodzi większość muzyków biorących udział w spektaklu. Orkiestra wystąpi pod dyrekcją Rafała Karczmarczyka W piątek odbyła się próba generalna na zamku.

Słowo wstępu o historii zamku Wronin i okolicznościach powstania dzieła wygłosi kustosz Muzeum Pienińskiego Barbara Węglarz.

W spektaklu udział wezmą studenci Akademii Muzycznych z Krakowa i Katowic, m.in
Maria Złotek (sopran) jako Wanda, 
Ewa Walkowska (mezzosopran) jako Łucja
, Krzysztof Michalski (tenor) jako Bojomir
, Nikita - Mirosław Gotfryd (baryton) jako Nikita, 
Martin Pado (baryton) jako Dobrosław

Imprezie patronuje podhale24.pl
Więcej informacji w dziale Co Gdzie Kiedy
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl