31.08.2016, 11:46 | czytano: 3803

VI Rodzinny Piknik na Lubaniu

W minioną niedzielę szczyt góry Lubań ponownie połączył mieszkańców regionu Stowarzyszenia LGD Gorce-Pieniny. Tuż u stóp wieży widokowej tłumnie zebrały się rodziny, który ten słoneczny dzień postanowili spędzić ciesząc się pięknem natury i sobą nawzajem.
Po trudach związanych z wyjściem na szczyt, piechurzy rozlokowali się na łąkach wychylając twarze ku słońcu, chowając się w cieniu drzew bądź napawali oczy przepiękną panoramą rozpościerającą się z widokowej wieży. Jak co roku na polanie zapłonęło ognisko, gdzie każdy mógł upiec przysłowiową kiełbaskę. Po posiłku dla ciała przyszedł czas na strawę i dla duszy…
Msza polowa odprawiana przez wikariusza Ks. Pawła Łebskiego z Ochotnicy Dolnej skupiła zebranych, którzy w ciszy kontemplowali słowo Boże. „W górach, bliżej Boga” mawiał Ojciec Święty Jan Paweł II, i nie da się ukryć, że są ta trafne słowa.

Po mszy św. w namiocie Stowarzyszenia czekała na wszystkich regionalna kuchnia, gdzie spróbować można było moskoli, chleba ze smalcem i innych lokalnych smakołyków. Na polanie nie zabrakło także góralskiej nuty. Członkowie, a właściwie damska część zespołu „Syćko Gro” z Maniów zadbała o odpowiedni nastrój uwalniając góralską muzykę
z serca przez przeponę hen w dal po gorczańskich lasach.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia LGD Gorce-Pieniny serdecznie dziękuję wszystkim, którzy okazali chęć współpracy przy tej rodzinnej inicjatywie, w tym: Dyrekcji Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Krościenko, Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu Sekcja Operacyjna Krościenko i Sekcja Operacyjna Ochotnica, Straży OSP Ochotnica Dolna, a także wszystkim, którzy wsparli nas swoją pomocą.
Do zobaczenia za rok…..

Aneta Markus Prezes Zarządu Stowarzyszenia LGD Gorce-Pieniny
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl