05.09.2016, 09:52 | czytano: 4518

Festyn Strażacki w Szaflarach (zdjęcia)

Fot. Krzysztof Garbacz
Zaprezentowanie sprzętu i umiejętności, integracja środowiska strażackiego, wspólna zabawa w duchu rywalizacji oraz promocja działalności OSP - to główne cele Festynu Strażackiego, jaki w niedzielę na Błoniach Szaflarzańskich przy kościele zorganizowali strażacy z OSP Szaflary.
Organizatorom dopisała pogoda – w niedzielę było ciepło i słonecznie – mogli więc zaprezentować wszystkie przygotowane atrakcje. A było ich całkiem sporo. Odbyły się widowiskowe pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego zaproszonych firm, pokazy użycia gaśnic oraz zawody sportowo-pożarnicze z gościnnym udziałem strażaków ze Słowacji i zaprzyjaźnionych jednostek, w których rywalizacji dorośli, w tym kobiety oraz młodzież i dzieci. Ci ostatni mieli mieli największą frajdę, bo mogli potrzymać w rękach prawdziwą sikawkę, usiąść za kierownicą samochodu strażackiego, włączyć syrenę albo spróbować się w pokonywaniu przeszkód na torze. Chętnych nie brakowało.
Strażacy dużo opowiadali o swojej pracy, o sprzęcie i historii. Festynowi towarzyszyła plenerowa wystawa pamiątek OSP Szaflary oraz multimedialna prezentacja „OSP Szaflary w obiektywie” z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 130-lecia powstania.

W wieczornym programie znalazł się występ strażaków z Maruszyny ze sztuką Wandy Czubernatowej „Strażacy lubią wodę lać”, a festyn zakończyła zabawa taneczna.

Przez cały dzień uczestnicy festynu mogli skorzystać z dobrze zaopatrzonego bufetu. Dużą popularnością cieszyły się m.in. domowe wypieki przygotowane przez miejscowe gaździny.

Organizatorem festynu była Ochotnicza Straż Pożarna w Szaflarach.

r/ zdjęcia Krzysztof Garbacz
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
uczestnik05.09.2016, 12:21
Super impreza chłopaki, mam nadzieje że za rok się również powtórzy ;)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl