08.09.2016, 20:50 | czytano: 1473

Konkurs „Kurierzy Tatrzańscy – w oczach dzieci i młodzieży”

Towarzystwo Inicjatyw Społecznych Kurierzy Tatrzańscy oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Kurierzy Tatrzańscy – w oczach dzieci i młodzieży”.
W zaproszeniu do udziału organizatorzy piszą: "Konkurs ma za zadanie przybliżenie młodemu pokoleniu, dokonań i sylwetek cichych bohaterów jakimi byli kurierzy tatrzańscy. Nieobecni bohaterowie, w świadomości społecznej, Polski czasów II Wojny Światowej, którzy zasługują na szczególne miejsce w naszej historii. Ich życiorysy, dokonania, przygody mogą stać się inspiracją dla młodego pokolenia, które w dzisiejszych czasach poszukuje niebanalnych autorytetów. Takimi wzorami mogą być m.in. Stanisław Marusarz, Helena Marusarzówna, Stanisław Kula, Józef Krzeptowski, Józef Uznański oraz wielu, wielu innych. Ludzie Ci zaginęli w świadomości Polaków, a pamięć o nich jest pielęgnowana jedynie przez lokalne społeczności, rodziny, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym konkursie, który pomoże odkryć na nowo zapomnianych bohaterów."
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 5 do 19 lat z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Przyjmowane są również zgłoszenia indywidualne.

Prace należy składać do dnia 10 października (poniedziałek) br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Zborowskiego 1 od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-17:00. Telefon 182014006, email: mbpzakopane@wp.pl

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonana pracę wcześniej nie publikowaną i nie zgłaszaną do innych konkursów. Prace mogą być wykonane z różnych materiałów, w dowolnej technice (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki, wyklejanki itp.) oraz w dowolnym formacie.

Jury pod uwagę weźmie: pomysł, jakość wykonania, oryginalność.
Ogłoszenie wyników, prezentacja prac i wręczenie nagród nastąpi 20 października br. o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Zborowskiego 1.

opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl