14.09.2016, 11:07 | czytano: 2918

Inauguracja Roku Harcerskiego Hufca Podhalańskiego (zdjęcia)

W Rogoźniku odbyła się Inauguracja Roku Harcerskiego Hufca Podhalańskiego, na którą przybyło ponad 200 zuchów, harcerzy i wędrowników.
Pierwszym punktem spotkania była msza święta, którą odprawił ksiądz proboszcz Andrzej Bukalski w asyście naczelnego kapelana Związku Harcerstwa Polskiego ks. Wojciecha Jurkowskiego oraz ks. Bartłomieja Romana. Zaraz po niej na stadionie sportowym odbył się uroczysty apel, po którym wszystkie piony wyruszyły na grę.W trakcie apelu powitano zaproszonych gości - sołtysa wsi Rogoźnik Kazimierza Zubka, dyrektor szkoły podstawowej w Rogoźniku Monikę Pacygę oraz byłą dyrektor Grażynę Hlawacz-Lisiecką. Obecna była komenda Hufca Podhalańskiego.
Ten apel był szczególnie ważny dla trzech druhen: sam. Klaudia Budzyk, sam. Zuzanna Antolec i sam. Julia Dąbek otrzymały granatowe sznury czyli zostały mianowane drużynowymi.

Następnie rozpoczęła się gra. Zuchy poznały historię Amonitka, a ich zadaniem było zaprowadzenie go do jego domu - na Skałkę Rogoźnicką. Harcerze wzięli udział w ekologicznej grze, której celem było uświadomienie im jak ważna jest ochrona środowiska. Ich zadaniem było między innymi stworzenie gry podwórkowej jedynie z rzeczy naturalnych. Harcerze Starsi i wędrownicy poznawali geologię Rogoźnika wędrując wyznaczoną trasą, która momentami była stroma i jak się okazało pełna niespodzianek dla niektórych. Wszystko zakończyło się zawiązaniem kręgu i puszczeniem iskierki pod Czerwoną Skałką.

Kazimierz Zubek
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
przyjaciel ZHP21.09.2016, 19:43
Widzę że druh Marian awansował do władz naczelnych. Gratuluję bo to człowiek orkiestra. A kto jest teraz komendantem hufca ? Co do miernot to proponuję niektórym przeczytać regulamin musztry bo my nie jesteśmy w amerykańskim wojsku!
szuser15.09.2016, 22:12
Ostatnim Harcerzem na Podhalu był druh Stefan Marszałkiewicz. Cześć jego pamięci.
Ale miernoty zmarnowały jego dzieło.
old druch15.09.2016, 18:57
fajnie że kultywuja przedwojenną tradycję harcerską
Rodzic15.09.2016, 12:47
Mam pytanie
jak i gdzie na terenie Podhala można by zapisać swoje pociechy do harcerstwa?
Kazimierz Zubek Sołtys Rogoźnika14.09.2016, 13:29
Serdecznie pozdrawiam cały Hufiec Podhalański.
Zapraszam do Rogoźnika ponownie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl