17.09.2016, 09:00 | czytano: 5734

List. "Kloszardzi i brud na Rynku"

kontakt@podhale24.pl
NOWY TARG. "Poszedłem na spacer na płytę nowotarskiego Rynku - nie byłem od 7 dni. Podchodzę do ławek pod drzewami od strony kawiarni, nie wierzę własnym oczom - ławki skandalicznie brudne: siedziska z oparciami, pod ławkami i ich otoczeniu, chlew z wymiocinami i etc." - pisze w liście do redakcji oburzony czytelnik.
I dalej: "Na niektórych ławkach pijani kloszardzi oraz osobnik o włosach koloru rudego, który zajmuje całą ławkę i na niej leżąc odpoczywa i bardzo głośno wykrzykuje jakieś słowa - osobnik ten jest obecny na płycie Rynku od co najmniej 3 m-cy i stale jest odurzony (pijany). Wskazany facet ma widoczną chorobę psychiczną z zagrożeniem dla innych przebywających, w tym dzieci. Mam zasadnicze pytanie: dlaczego ZZMIR Nowy Targ nie sprząta płyty rynku mając do tego kupiony celowo sprzęt? Dlaczego nie ma na płycie Rynku patroli pieszych policji, które podejmują interwencję oraz dlaczego Burmistrz do takiego staniu, brudu, braku porządku i jego kontroli dopuszcza" - napisał Władysław.


oprac. r/ list otrzymaliśmy na kontakt@podhale24.pl, zdjęcia ilustrujące tekst również pochodzą od czytelników i nadesłano je na numer kontaktowy 796024024
zobacz także
komentarze
A.C.18.09.2016, 18:12
W czym rudy ziomek pije alkohol? W samotności. Buhahaha...
szatyn18.09.2016, 14:33
Co to za rudy,skąd się wziął,czego szuka w naszym mieście? Wciąż chodzi pijany.
senior18.09.2016, 14:29
Odnoszę wrażenie, że komentarze pisała jedna ew. 2 osoby, które są mocno rozżalone brakiem SM. Zapewne panowie, którzy odpoczywają leżąc na trawie i schodach, byli opłacenie przez zainteresowanych sprawą.
Dziwi mnie to, że nikt nie podjął tematu obecności gołębi na rynku. Dziwnym trafem gołębie ulokowały się tylko w pobliżu zabytkowej figury (bodajże patron strażaków). Gołębie dokarmia starszy pan P. mieszkający w rynku i prawdopodobnie pobliska piekarnia. Nakarmione gołębie potem siadają na zabytkowej odrestaurowanej figurze i tam zostawiają swoje odchody. Dach figury wnet zerdzewieje. Gołębie gdyby nie były dokarmiane, same szukałyby pokarmu gdzie indziej, tym bardziej, że potrafią fruwać i zmieniłyby swoją lokalizację.
Wszystkich zainteresowanych estetyką rynku, proszę o zwracanie uwagi na "żywicieli" gołębi i zwracanie im uwagi.
swoja baba18.09.2016, 11:41
Odkąd pamiętam na Rynku stale pełno kloszardów czy była straż miejska czy jej nie ma. To dla służb problem i udają że problemu nie ma, bo co z takim delikwentem zrobić? Rudego powinni w psychiatryku zamknąć, bo jego zaczepki są nieprzyjemne i nie wiadomo czego się spodziewać po takim.
raz,dwa, trze18.09.2016, 09:44
do anty MF. Bije na głowę Watychę. Teraz okazało się , kto tu jest nieudacznikiem i kłamcą. To co Watycha obiecywał w kampanii wyborczej było kłamstwem do potęgi n. W zeszły budżet obywatelski wlepił szkoły, które maja byc dotowane z budżetu miejskiego , nie potrafi załatwić drogi przez stara targowicę- sprawa utknęła w miejscu, Nowy Targ jakoś nie otwiera się na turystów, ale na kloszardów owszem, a nepotyzm ma się najlepiej w historii tego miasta. Wręcz kwitnie. O psychiatrze powiedz tysiącom nowotarżan, którzy są rozczarowani Watychą i z żalem wspominaja Fryźlewicza. Wyjdż na ulicę i posłuchaj.
były18.09.2016, 09:37
Jeśli policjantów zaczną rozliczać z ,, ze stanu bezpieczeństwa w mieście ,, a nie z ilości wylegitymowanych to sytuacja się zmieni. Tylko jak kierownictwo ma osiągnąć próg satysfakcji bez czytania cyferek.To jest niemożliwe w ich wykonaniu m ponieważ wymagałoby by znania się na policji w jest to wiedza wśród kadry kierowniczej w tym momencie unikalna.
Michał18.09.2016, 09:01
Remontowi rynku i kosztom z tym związanym już dawno powinien się ktoś kompetentny przyjrzeć. Byle jakie płyty, których nie da się wyczyścić, byle jakie ławki i drogi telebim bez głosu na który nikt nie patrzy a generuje tylko koszty, zasypane nowe szalety itd. Ten Rynek powinien być wizytówką miasta a jaki jest każdy widzi. Jedynie Ratusz i fontanna ratuje jakoś ten wizerunek. Poprzednia władza nie popisała się realizując tą inwestycję.
A Panowie bezdomni często piją wódkę czystą "Chopin". Ciekawe kto i za co im ją stawia? bo chyba nie Pan Władek ?
mieszkaniec18.09.2016, 08:41
@kwk
Piszesz idiotyzmy, pan Burmistrz nie ma żadnego prawa kontrolować cyt." kiedy i gdzie wyjeżdżają patrole", jedyną służbą na jaką miał bezpośredni wpływ była SM no ale w swojej mądrości zgodził się na likwidację.
z miasta18.09.2016, 08:09
A dlaczego nie ma patroli pieszych policji, dlaczego nie pilnują porządku? Jeśli widzę to rzadko, w aucie, ale wtedy przejeżdżają bez reakcji tak samo obok żuli, jak źle zaparkowanych samochodów itp. To po co nam taka policja? Czy miasto już płaci za te policyjne etaty co miały być stworzone zamiast straży miejskiej? Mam nadzieje że nie, bo lepiej byłoby wynająć firmę ochroniarską niech pilnuje. Rozumiem inne wydziały jak kryminalny, czy przestępczość, itd. Ale drogówka i prewencja to naprawdę ma co w tym mieście robić a jakoś ich nie widać.
antyMF17.09.2016, 21:25
~do raz, dwa, trzy
Dowiedz się czy jakiś psychiatra nie ma dyżuru! Czy ty sam się słyszysz? MF i super burmistrz! Buuuuaaaaa
antk17.09.2016, 21:19
wystarczy ze burmistrzowie maja dobre samopoczucie z powodu wspaniale pełnionych obowiazkow !!!!!!!!!!! Rynek - wizytowka glownie po to aby 2-3 razy w roku postawić jakies budy. Dworzec PKP przejęty, nadal zamknięty na klodke, nic się nie dzieje a nad drzwiami wejściowymi jak na ironie tablica " stacja kolejowa na szlaku turystycznym" Kpina. A swoja droga ciekawe jak funkcjonują toalety ogolnodostepne w tych drogich pawilonach?
Pinio17.09.2016, 20:29
Nie wiem czemu ale czuję żal i radość jednocześnie... Żal że moje miasto nie radzi sobie z byle pijaczkiem a radość że już nie mieszkam w Mieście... za kilka lat jak powstanie jeszcze kilka galerii na obrzeżach to żule będą hulać po rynku a nowobogaccy będą spacerować po sztucznym świecie galerii i wydawać ciężko ukradzione pieniążki...
kwk17.09.2016, 20:01
Co robi policja, czy ktoś w tym mieście wie. Zobaczyć patrol policji to tak jak zobaczyć ufo. Panie Burmistrzu skontrolować kiedy i gdzie wyjeżdżają patrole. Policjantów coraz więcej, a coraz mniej ich widać. Chyba że jeżdżą na wywiady, bo co drugi to kurator społeczny.
Druga sprawa cmentarz, tam trawa między grobami sięga już kolan. Może ktoś weźmie się, za pracowników tej instytucji, widać ich tylko na wiosnę gdy jest zamiatanie po zimie.
Anja17.09.2016, 18:42
Ja również już kilkukrotnie zostałam zaczepiona przez owego rudego osobnika. Uważam, że stanowi zagrożenie dla innych i powinno się coś z nim zrobić. Jest agresywny i nahalny, moje dziecko boi się chodzić do rynku, bo za każdym razem spprykany rudego Pana... Widziałam jak zatrzymuje samochód, przeklina i jest agresywny. Koło galerii Buy&Fly też go widziałam jak się awanturuje. Nie wiem kiedy ktoś coś z tym zrobi, ale jakoś mi się nie chcę w to wierzyć, że policja nie wie o tym co się tutaj dzieje... Kiedyś dojdzie do tragedii...
ta ruda17.09.2016, 17:18
Policja przeciez musi pilnować placu p. Żarneckiego na byłym PKS-ie
ela17.09.2016, 17:14
kiedys ten rudy wylazl zza drzewa na cmentarzu i składał mi w sposób chamski niedwuznaczną propozycję przed natarczywoscią typa obronił mnie pan pracujący przy nagrobku pogonił rudego łopatą
prof. dr hab. inż.17.09.2016, 16:29
Gdzie są bohaterzy z Konfederacji Tatrzańskiej 1? Tylu ich tam pracuje a jakoś nie widać...
raz,dwa, trzy17.09.2016, 14:54
MARKU FRYLEWICZU, WRÓĆ !!! - chciałoby się krzyczeć, co??? Wybraliście , to macie. Mieliśmy bardzo dobrego gospodarza. Nowa władza tylko imprezki lubi robić i bawić się, a miasto upada. Za chwilę to go nawet przy drode do Zakpanego nie będzie. Jak to się mów:" Jaki pan, taki kram".Wolnościowe Podhale dało Wam wolność. Likwidacja Straży Miejskiem była największym błędem jaki zrobiła ta władza, ale schody dopiero się zaczną
wkurzony17.09.2016, 14:45
Zakład Zieleni Miejskiej nie sprząta rynku i innych terenów np. wałów jak dawniej, bo nowa władza obarczyła go nowymi obowiązkami " prowadzenia" cmentarza " i nie ma co się dziwić , że ludzie nie nadążają, bo na samym cmentarzu jest roboty od chiolery i w zimie i w lecie. Nowa władza myslała, że szkłem tyłek utrze, a to się tak nie da. Oszczędności należało szukać w niezatrudnianiu dwóch wiceburmistrzów jak obiecano w kampanii wyborczej, w nie kupowaniu kawiarenek za ponad 800 tys, w nie rezygnowaniu z dzierżawcy ktory prawie drugie tyle czynszu chciał płacić , co teraz oba ogródki razem itp. Przykłady można by mnożyć. Dwa tygodnie temu o godz 16 na samym środku rynku pod tym biednym umajonym szmatami drzewem, na ławce spał zesikany łepek z odpietym rozporem i na żywca reklamował nasze miasto. Nie ma do kogo zgłosić takich sytuacji. Dawniej SM brała takiego delikwenta za tyłek i był spokój. Nowy burmistrz rozwalił co się dało i teraz hulaj dusza ,piekła nie ma. Brud, smród i ubóstwo.
opop17.09.2016, 14:37
Porostu kolejny przykład żenującej kontroli władz miasta. Tyle pieniędzy wydanych na budowę kawiarni i taka wizytówka a miała być inna wg. Burmistrza. Piękny rynek niszczeje no ale jeżeli nie ma władzy to tak jest. Gdzie jest burmistrz ktory pozwolił na likwidację straży miejskiej i wydzierżawienie lokali w rynku jeżeli takie decyzje podjął to niech sam pilnuje porządku w mieście . Przed wyborami wszystko wiedział jak i co ma robić teraz zapomniał bo żadnego działania nie widać. Szkoda zec tak się w NT układa jednym słowem stagnacja. No i jeszcze inwestycje w wizytówkę miasta czyli hokej i wydane publiczne pieniądze.
Do profesora17.09.2016, 14:27
Panowie ze straży miejskiej podobnie jak policja omijają szerokim łukiem takich kloszardów bo za dużo śmierdzącej roboty z nimi. Lepiej wlepić mandacik za złe parkowanie albo pobiegać za małolatami którzy palą zioło.Tak więc przywrócenie panów ze Straży Miejskiej nic by nie zmieniło. Poz tym oni i tak pracę kończyli o 15 00. a problemy są wieczorami i w nocy
miejski17.09.2016, 14:23
Policja ma ważniejsze zadania. Kebab sam się nie zje. Oni są stworzeni do wyższych celów jak mandaty za piwo w krzakach kilometr od ostatniego domu
zuz17.09.2016, 14:05
@profesor 100 % racji
...17.09.2016, 13:55
Profesor,jpd...czy to nie leży w kompetencji Policji??? Co ma do tego bycie lub nie bycie SM w mieście? Bredzisz człowieku. A Policję mamy jaką mamy - wzywany patrol na osiedle bo patologia gimbazialna sobie śmichy-hichy urządza o 1ej w nocy - stwierdza że w sumie "nikomu nie przeszkadzali, czasem coś głośniej powiedzieli lub się zaśmiali..." itp... proponuję temu krawężnikowi żeby zaprosił ich pod swoje okna niech mu tak " nie przeszkadzają" w nocy..
xyz17.09.2016, 13:51
Powiem Wam jaki absurd spotkał mnie ....... kiedyś u mnie w pracy pewien Pan też leżał, więc nie ma straży miejskiej dzwonie na policję, przyjechali Pana postawili na nogi kazali mu iść a mnie pół godziny sprawdzali czy nie jestem poszukiwana czasem....śmiechu warte............
lb17.09.2016, 13:19
bo policja albo z suszara w krzakach na zakopiance, albo u jozka na obiedzie :) "Panie tu nie jest salon damsko-męski. To jest kiosk ruchu, ja to mięso mam!!!!"
przemo17.09.2016, 13:18
ochrona solid zrobi porzadek!!!
oskar5117.09.2016, 12:48
Wcisło powinien sprzatać i pilnować porządku !! Wielki działacz i społecznik !!!
sup17.09.2016, 12:44
to wygląda na zemstę za likwidację straży miejskiej
weciok17.09.2016, 12:13
niestety takich mamy gospodarzy miasta , policja też się nie wykazuje aktywnością
Misiek17.09.2016, 11:52
Panie Władysławie policji nie ma na Rynku, ale nie ma też gdzie indziej w Nowym Targu. Proszę przeglądnąć foto-interwencje czytelników o źle zaparkowanych pojazdach. Ich ilość świadczy o tym że policja nie wypełnia swoich zadań, a należy zakładać, że takie foto-interwencje obejmują może kilka procent faktycznych wykroczeń wyłącznie w zakresie parkowania, co daje skalę do porównań i przykrych wniosków.
Gość17.09.2016, 11:44
Kiedyś zaparkowałam pod galerią Stokrotka. Ten "Rudy" krążył wokół mojego samochodu, coś krzyczał, pukał po szybie. Ignorowałam go, więc wykrzykiwał coś, ubliżał.Nie wysiadłam z samochodu, bałam się.Ludzie się dziwnie na mnie patrzyli. Odjechałam stamtąd w inne miejsce.Ja nie zareagowałam, a mogłam wezwać policję. Odruch był taki-uciekać.
Profesor17.09.2016, 11:28
Podziękujcie Fatli i Wolnościowemu Podhalu za likwidacje Straży Miejskiej. Może pan Fatla przejmie obowiązki Straży Miejskiej i zajmie się wszystkimi obowiązkami tej zlikwidowanej formacji. Jak to mówił mój profesor: " tu nie uniwersytet tu trzeba myśleć". Bezmyślna decyzja szybko dała o sobie znać. Co pan powie panie Fatla ?
Władek17.09.2016, 11:22
Czekałem na ten artykuł 5 dni - JEST
Zdjęcia oddają stan zagrożenia i beztroskę Burmistrza oraz Policji ( bez działania i obecności na Rynku )
Brak kontroli Policji w nocy na Rynku - nie ustające alkoholowe burdy i libacje z rozbijaniem szyb w kawiarniach czy demolka stolików / krzeseł .
dd17.09.2016, 11:02
WKońcu ktoś podjął temat
Niestety ładny rynek ale strasznie zniszczony
Kilka razy byłam przeklinana przez Pana Rudego nie wiem czy musi dojść do tragedii żeby ktoś zaczął działać? Nie wiem również dlaczego policja nic ztym nie robi choć nie raz krąży wokół rynku przykre że nie możemy czuć się w Nowym Targu bezpiecznie
emerytka17.09.2016, 10:41
W naszym mieście jest sporo ławek. Nikt zapewne nie przewidział, że w tak krótkim czasie ławki będą zniszczone. Obecnie wśród młodzieży panuje zwyczaj siadania na oparciu a nogi trzymają na siedzisku. Na ławkach zostaje brud po butach. Jak potem usiąść na takiej ławce?
Chyba trzeba zdemontować oparcia.
mieszkaniec17.09.2016, 10:38
Ten Rudy jet cały czas na rynku nie wiem co to za typ
Zwierz-owca17.09.2016, 10:13
Stare góralskie porzekadło 'Bez gazdy głupi kazdy "
góral17.09.2016, 09:21
Romkowi się przysnęło :D
Zobacz pełną wersję podhale24.pl