19.09.2016, 11:58 | czytano: 1206

Grechuta po hiszpańsku (zdjęcia)

W sobotni wieczór w murach szczawnickiego Dworku Gościnnego zagościły namiętność i gorące rytmy ze słonecznej Andaluzji.
Na scenie Jazz Baru wystąpił krakowski zespół flamenco AIRE ANDALUZ. Muzycy zabrali zgromadzoną publiczność na południe Hiszpanii i sprawili, że goście poczuli prawdziwy powiew Andaluzji.
Wyjątkowy klimat koncertu stworzyła wyśmienita gra na gitarze Adama Hliniaka, ekspresyjny i charyzmatyczny śpiew Magdaleny Lechowskiej oraz pełen wyrazu i piękna taniec Izabeli Dąbrowskiej.

Zespół Aire Andaluz powstał w Krakowie wiosną 2001 roku. Wykonuje tradycyjne style flamenco, sevillanas, rumby oraz muzykę latynoamerykańską, kubańską i meksykańską, a także polską i hiszpańskojęzyczną poezję śpiewaną. Jest laureatem Konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty.

W sobotę artyści przedstawili połączenie klasycznych polskich piosenek ze stylem flamenco. Bardzo ciekawie brzmiały m.in. utwory „Ocalić od zapomnienia” czy „Dni których jeszcze nie znamy” śpiewane po hiszpańsku i zaaranżowane na modłę flamenco.

Gorące hiszpańskie rytmy rozgrzały publiczność, dlatego nie obeszło się bez bisów.

Joanna Dziubińska – pieniny24
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl