20.09.2016, 10:50 | czytano: 2119

Integracja i szkolenie sportowców z niepełnosprawnością

zdj. HANDICAP Zakopane.
Udział w charytatywnym Biegu z Nadzieją na dystansie 5 km rozpoczął świętowanie trzeciego roku działalności Fundacji HANDICAP Zakopane.
W strugach deszczu wystartowało ponad 30 podopiecznych Fundacji - sportowców z Zakopanego i gminy Nowy Targ. Najmłodszy uczestnik liczył 5 lat, a najdostojniejszy minął już 80-tkę. Część grupy pokonała trasę biegiem, część marszem a część maszerowała z kijkami. Najszybsi byli Franek, Weronika, Gosia, Rafał, Magda, Antek, Bartek i Marcin. Jednak trenerzy Fundacji są równie dumni z każdego uczestnika, zwłaszcza z tych, dla których było to pierwsze trudne sportowe wyzwanie.
Po biegu, ponad 60-ciu Przyjaciół i Podopiecznych Fundacji, przemokniętych ale szczęśliwych, spotkało się na posiadach przy kominku w szałasie na Lipkach, gdzie był poczęstunek, nagrody i upominki, tańce, pokaz filmów i zdjęć z treningów wszystkich grup sportowych.

Prezes Fundacji HANDICAP Zakopane Małgorzata Tlałka-Długosz podziękowała wszystkim Sportowcom za regularne uczęszczanie na treningi i za osiągnięte przez nich wyniki sportowe. Podziękowania trafiły również do Rodziców i Opiekunów za wsparcie, do Trenerów i Wolontariuszy za ich serce i zaangażowanie oraz do Darczyńców i do Sponsorów za wsparcie.

Dzieci trenujące z Fundacją zdmuchnęły dwie świeczki z tortu Fundacji. Wszyscy nawzajem życzyli sobie wytrwałości, postępów i radości ze wspólnego uprawiania sportu. Oby ten 3-ci rok działalności przyniósł Fundacji HANDICAP Zakopane jeszcze lepsze warunki rozwoju i działania, a wszystkim sportowcom z niepełnosprawnością zapewnił dalsze postępy, osobiste sukcesy i satysfakcję.

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane powstała w 2014 roku i już trzeci rok szkoli sportowców z niepełnosprawnością z Zakopanego i z gminy Nowy Targ. Uczestnictwo w treningach jest bezpłatne, a dołączyć do grup sportowych można w każdej chwili. Sportowcy w grupach dzieci od 6-17 roku życia oraz dorosłych, nie tylko trenują - w ramach integracji startują też w zawodach i imprezach sportowych otwartych i specjalnych. Zawodnicy Fundacji zdobywają już medale w zawodach regionalnych i ogólnopolskich, a nawet będą reprezentować Polskę na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii w marcu 2017 roku. Więcej informacji o działalności Fundacji na stronie www.handicap-zakopane.pl

mat. prasowy, opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl