21.09.2016, 22:43 | czytano: 4687

Gospodynie na wycieczce (zdjęcia)

Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Nowy Targ: Łopusznej, Krempach, Gronkowa, Harklowej, Dursztyna, Rogoźnika, Nowej Białej, Krauszowa, Obidowej, Dębna, Morawczyny oraz Ostrowska, wzięły udział w wycieczce organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej. Celem wycieczki był Zamek w Łańcucie, Przemyśl oraz Kalwaria Pacławska.
Sama wycieczka była swego rodzaju wyróżnieniem i nagrodą za cały rok pracy Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz promocji regionu oraz nowotarskiej gminy. Wspólny wyjazd miał również zintegrować panie należące do KGW z różnych miejscowości gminy oraz był okazją do odpoczynku i oderwania się na chwile od codziennych obowiązków.
Pierwszym punktem wycieczki, której pilotowała Józefa Kuchta, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, był Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie. Panie zwiedziły komnaty zamkowe, wozownie, oranżerię oraz przepiękny przyzamkowy park. Następnie udały się do Przemyśla, gdzie wraz z przewodnikiem odwiedziły Katedrę Greckokatolicką oraz Katedrę Rzymskokatolicką, w której obejrzały katedralne krypty. Przy pomniku słynnego Wojaka Szwejka usłyszały bardzo ciekawą historię miasta Przemyśla. Ostatnim punktem tegorocznej wycieczki była Kalwaria Pacławska, w której jeden z tamtejszych zakonników opowiedział historię Sanktuarium oraz cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Cała wycieczka oraz podróż autokarem przebiegła w bardzo miłej atmosferze o czym świadczyć mogą śpiewy zarówno religijne, regionalne oraz biesiadne, które towarzyszyły całą drogę powrotną. Gaździny zmęczone, ale bardzo zadowolone i uśmiechnięte wróciły do domów późno w nocy i już deklarowały chęć wyjazdu na przyszłoroczną wycieczkę.

Źródło: GOK Łopuszna
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ziorac27.09.2016, 11:13
świetny pomysł:)
dobry pomysł22.09.2016, 07:45
Brawo dla gospodyń
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl