28.09.2016, 12:01 | czytano: 1762

Podwilczański Mundial z ... bobem

Od 2013 r. w Podwilku na Orawie odbywają się rozgrywki piłkarskie dzieci ze szkół podstawowych o Puchar firmy STACH-gont. W tym roku turniej nazwany został Podwilczańskim Mundialem.
Mimo nieprzyjaznych prognoz aura dopisała i nie spadła ani kropla deszczu. Najpierw swoje mecze rozegrały dziewczynk, z których najlepsze okazały się gospodynie - SP nr 1 w Podwilku. Za nimi uplasowały się dziewczynki z Harkabuza i Podsarnia.
W następnej kolejności rywalizowali chłopcy wśród których najlepsza okazała się drużyna z Jabłonki - My Football potem kolejno Szkoła Podstawowa nr 2 w Podwilku, SP w Harkabuzie, SP nr 1 w Podwilku, SP w Zubrzycy Górnej oraz SP w Podsarniu.

Stanisław Możdżeń właściciel firmy STACH-gont wręczył puchary i statuetki. Najlepszym zawodnikiem został Patryk Kowalczyk, najlepszym bramkarzem Rafał Cichoń, a najlepszym strzelcem Antoni Kulawiak.

Nieformalna grupa miłośników aktywnego wypoczynku pod patronatem Stowarzyszenia Gospodyń w Podwilku zdobyła dofinansowanie do tych rozgrywek z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dodatkowe środki pozwoliły miedzy innymi na zakup koszulek dla wszystkich zawodników. Organizatorzy zatroszczyli się również o to, aby dzieci nie były głodne i wszystkie miały zapewniony ciepły posiłek i picie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy natomiast każda z drużyn otrzymała piłki którymi będą grać w swoich szkołach.
Ponadto Stowarzyszenie Gospodyń w Podwilku przygotowało małą atrakcją dla rodziców dopingujących swoje dzieci - konkurs na najlepszą potrawę z bobem. Przyniesione potrawy oceniło jury w składzie Józefa Grapa, Halina Bryja,Iwona Palenik i Olga Kasprzak, które na najlepszą potrawę wybrało spaghetti z bobem. Autorka potrawy otrzymała w nagrodę komplet filiżanek.

Mamy nadzieję, że dzięki mundialowi udało się zaszczepić ideę w zdrowym ciele zdrowy duch i wszyscy będą pamiętać, że dawniej osoby z Podwilka nazywano bobiorzami, bo sadzili i jedli dużo bobu.

Dziękujemy dyrekcji szkół, nauczycielom, sędziom, rodzicom, wolontariuszom, wszystkim którzy przyczynili się do powodzenia imprezy.

Estera Możdżeń, Stowarzyszenie Gospodyń w Podwilku
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl