08.10.2016, 13:25 | czytano: 4393

XXV Jesienny Wyścig Rowerowy (duża galeria)

zdj. Michał Adamowski
MAŁE CICHE. W pierwszą niedzielę października dopisała zarówno pogoda, jak też zawodnicy, sponsorzy, osoby i instytucje wspierające imprezę od strony organizacyjnej oraz liczne grono kibiców i sympatyków naszego wyścigu.
Z racji jubileuszu - kilka faktów z historii wyścigu. Początkowo impreza organizowana była z okazji Święta Niepodległości, głównie dla uczniów naszej szkoły i mieszkańców Małego Cichego. W kategorii Open startowali dorośli w różnym wieku - kobiety i mężczyźni. Była też kategoria Seniorzy, w której chętnie rywalizowali zawodnicy w wieku 70+. Należy również wspomnieć o osobach, które zainicjowały to doroczne święto: ówczesna dyrektor szkoły Anna Dominiak wraz z mężem Jackiem, Maria Galica, Zofia Guzy i Wiesława Wawrzynek – nauczycielki, o. Dominik Zelek – proboszcz i Antonina Żegleń reprezentująca Komitet Rodzicielski. Wojciech Pawlikowski – rodzic i właściciel firmy budowlanej był przez kilka lat jedynym sponsorem imprezy.
W ciągu ostatnich lat Jesienny Wyścig Rowerowy stał się imprezą sportową o szerokim zasięgu. Zyskał też wielu sponsorów. Szkoła współorganizuje zawody z Gminą Poronin.

Do udziału w tegorocznym wyścigu zgłosiło się 136 zawodników. Wystartowało 106, w tym 42 dziewczynki i 64 chłopców. Komisja Sędziowska pod przewodnictwem Jana Palidra ustaliła wyniki w poszczególnych grupach.
Zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca zostali uhonorowani medalami, dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za udział oraz pamiątkowe smycze, zaś w najmłodszych grupach dodatkowo maskotki. Dwa największe pluszaki trafiły do najmłodszych uczestników wyścigu. Dla zawodników, którzy nie zdobyli miejsc na podium odbyło się losowanie nagrody specjalnej – roweru. Wszyscy startujący skorzystali z ciepłego posiłku przygotowanego przez niezawodnych rodziców. Kuchnia polowa Państwa Wajdów przyciągała zgromadzonych zapachem pysznej grochówki i krupniku.

Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej w Małem Cichem serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu XXV Jesiennego Wyścigu Rowerowego ofiarując swoją pracę i czas lub wspierając materialnie, a wśród nich rodzicom, sponsorom i przyjaciołom szkoły.

Oto oni (w układzie alfabetycznym): Bartol Robert, Bukovina Terma Hotel Spa, FHU Sawera Nowy Targ, Hurtownia Pakfol, IB Nowy Targ, opieka medyczna: Wojciech Muniak, Paweł Stanuch i doktor Robert Janik, OSP Małe Ciche, Palider Jan, Para Mieczysław, Pawlikowski Janusz – radny powiatu tatrzańskiego, Pawlikowski Waldemar, Pełnomocnik ds. Zapobiegania i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Gminie Poronin Polak Barbara, Pizzeria Andreo, Podhale24, Rada Rodziców: Dziubas Stanisław, Kukuc Aneta, Łukaszczyk Monika, Moniak Małgorzata, Pawlikowska Bernadetta, Pawlikowska Dorota, Pawlikowska Para Maria, Pawlikowska Renata, Pawlikowski Andrzej, Strama Maria i Daniel, Strama Wojciech, Strzęp Sylwia, Siarka Edward – poseł na Sejm RP, Spółka Wo-Ma Hotel Skalny, Stacja Narciarska Małe Ciche, Stacja Narciarska Rusiń-Ski, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Stasik Zofia i Jan, Termy Szaflary, „U Dziunia” – serwis rowerowy, Wajda Anna i Bronisław, Wydawnictwo Vigen z Zakopanego.
Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Tadeusz Kliszcz, zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
git10.10.2016, 16:13
Super
rowerzysta08.10.2016, 18:48
Jedna z lepszych imprez rowerowych w jakich bierzemy udział.
Organizacja od lat perfekcyjna wszystko na czas,jasne zasady i wspaniałe nagrody oraz szalony pan dyrektor:). Do zobaczenia za rok
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl