13.10.2016, 12:54 | czytano: 1874

XXVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka w Waksmundzie

W ramach XXVI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie wraz z Zespołem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie zorganizowała spotkanie autorskie i koncert słowno-muzyczny.
Gośćmi spotkania byli mistrzowie pióra: Anna Jolanta Łagoda-Casandri - tłumacz i poetka z Rzymu,Antonella Rizzo - poetka z Rzymu, Wladimir Stockman – autor piosenek literackich, Artur Grabowski – poeta, grafik oraz Andrzej Grabowski - literat, organizator Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.
Tegoroczna XXVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka rozpoczęła w Pałacu Potockich we wowie, a zakończyła 8 października Koncertem Finałowym w Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej i pożegnaniem 9 października.

7 października w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie zebrana młodzież wraz z nauczycielami i gośćmi uczestniczyła w pięknym święcie słowa, słuchając w wielkim skupieniu i ciszy utworów poetyckich czytanych czy też śpiewanych przez autorów polskich i zagranicznych.

Jak mówi Andrzej Grabowski „Prawdziwy poeta dzieli się wierszem. Chce być czytany, rozumiany, akceptowany. Bo jego misją jest tworzenia dobra i piękna”. Poezja” daje nadzieję, służy dobru i pięknu, szuka odpowiedzi na pytania, na jakie odpowiedzi nie ma”.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież gimnazjalna z Waksmundu i Ludźmierza, nauczyciele, Jan Smarduch, wójt Gminy Nowy Targ, który sprawował honorowy patronat nad wydarzeniem oraz Milena Pilarska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu.

Źródło: organizatorzy
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl