13.10.2016, 15:02 | czytano: 1142

Gmina zachęca do bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom

W związku z dużym zainteresowaniem szczepieniami przeciw pneumokokom, gmina Nowy Targ przeznaczyła dodatkowe 23 tys. zł na szczepionki dla mieszkańców i zachęca do skorzystania z nich.
Pieniądze zostały przeznaczona na zakup dodatkowych 100 dawek szczepionki przeciw pneumokokom. Bezpłatne szczepienia obejmują dzieci do 3-go roku życia zamieszkałe na terenie gminy Nowy Targ. Rodziców zainteresowanych zaszczepieniem swoich dzieci gmina zaprasza do ośrodków zdrowia w Ludźmierzu, Ostrowsku, Nowej Białej i Gronkowie.
Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce realizowany jest przy współpracy z Powiatem Nowotarskim i Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

oprac. r/ źródło: Urząd Gminy Nowy Targ
zobacz także
komentarze
cudowne szczepienia14.10.2016, 12:24
mnie tylko zastanawia absurdalnie wysoka cena za szczepionki , i jeszcze wmawianie ludziom ze sa niezbędne do życia i przeżycia oraz agresywna kampania reklamowa którą stosuje lobby zajmujące sie szczepieniami razem z Centrum Zdrowia Dziecka gdzie Rzecznik Praw Dziecka zarzucił akcji, że ta kreuje się na kampanię społeczną, mimo że jest przedsięwzięciem czysto komercyjnym. manipulacja w najczystszej postaci i chec zarobienia kasy na szczepionkach bez podawania danych , a ryzyko efektów niepożądanych po szczepieniu jest większe niż to ze dziecko zachoruje . pomijajac juz wogole fakt ze wiele krajów zakazało tych szczepionek ze względu na bezpośrednia smierc niemowląt po szczepieniach .
Gustaf13.10.2016, 15:23
Nie pamiętam dokładnie ale seria tej szczepionki to min. 3 dawki (jej koszt jednej to ok.230zł) Gmina zakupiła 100, Starostwo zakupiło 60, w Nowym Targu przysługuje 1 dawka na dziecko za resztę my rodzice musimy zapłacić sami, a moje pytanie jest takie: czy Starostwo musi mieć Skodę SuperB za 84tys. zamiast jakiegoś małego ekonomicznego samochodu do 40tys. a zakupić jeszcze 200 szczepionek? No chyba że w powiecie jest tylko 53 dzieci do szczepienia (160szczepionek/3dawki).
Tak tylko pytam co jest priorytetem naszych włodarzy...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl