20.10.2016, 09:40 | czytano: 1988

Choinka Marzeń 2016

NOWY TARG. Już po raz drugi organizowana jest "Choinka Marzeń". Akcja ma na celu spełnienie marzenia dziecka, którego rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej.
Akcją objęte są dzieci w wieku szkoły podstawowej oraz ich młodszego rodzeństwa. Akcja zacznie się w ostatnią niedzielę listopada i będzie trwała do 20 grudnia. Aby zdążyć na gwiazdkę z prezentem, zebrane paczki od 20 grudnia będą odbierane przez rodziny w określonych godzinach dla danej szkoły. Na choinkach, które będą się znajdowały: pierwsza w Galerii Nowotarskiej przy ul. Królowej Jadwigi 17, druga w kościele p.w. Św. Jana Pawła II na ul. Szaflarskiej 160, będą wisiały bańki wykonane z papieru w środku bańki znajdzie się karteczka z imieniem dziecka wiekiem oraz z marzeniem co chciałoby otrzymać na Gwiazdkę. Spełniający marzenie zrywa bańkę kupuje prezent, może trochę słodycz, dodatkową zabawkę, książkę?. Robi paczkę, dokleja karteczkę z numer odpowiadającym danym dziecka (znanym tylko organizatorom) dostarcza na plebanię. Organizatorzy przed świętami przekazują paczki rodzinom. W paczce nie może być artykułów szybko psujących się. Powinny być owe, odpowiednie dla wieku, bezpieczne dla dziecka. Sugerowana wartość paczki to około 150 zł.
W tej sprawie odbyło się już spotkanie organizacyjne w parafii p.w. Św. Jana Pawła II. W ubiegłym roku zabrakło prezentów dla 9 dzieci, prezenty zostały dokupione przez księdza proboszcza Jana Karlaka według marzenia dzieci. - Przy tej okazji prosimy, aby rozsądnie podejść do zerwania bańki. Zrywający bańkę powinien wiedzieć, że wiąże się to z zakupem prezentu w przeciwnym razie dziecko pozostanie bez prezentu. Jeżeli zerwiesz bańkę i okaże się, że z różnych powodów nie możesz zakupić prezentu odwieś bańkę na choinkę lub oddaj na plebanię – podkreślają organizatorzy akcji.

Do szkół podstawowych na terenie miasta już przesłano jednakowe formularze wymagane w prawidłowym przebiegu Akcji. Szkoły potwierdzają uczestnictwo z ogromną chęcią.

Organizatorami akcji są: Parafia św. Jana Pawła II ul. Szaflarska 160, Anna Tylka i Maria Chmielowska-Szymoniak. Patronat, współorganizator: Starosta Powiatu Nowotarskiego, Urząd Miasta Nowy Targ, poseł Edward Siarka. Projekt bańki: Maria Chmielowska- Szymoniak. Wykonanie baniek: dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 11 w Nowym Targu, dzieci ze świetlicy środowiskowej przy Parafii p.w. św. Jana Pawła II pod kierunkiem Marii Chmielowskiej-Szymoniak oraz Anny Zgierskiej. Projekt graficzny Plakatu: Marcin Drabik.

Organizatorzy, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl