24.10.2016, 09:10 | czytano: 2737

Sprawdzian Integracyjny dla osób niepełnosprawnych

Ponad 40 sportowców, dzieci oraz dorosłych z niepełnosprawnością z Gminy Zakopane, Powiatu Tatrzańskiego i Gminy Nowy Targ wzięło udział w trzeciej edycji Sprawdzianu Sportowego HANDICAP 2016, zorganizowanego hali COS - OPO Zakopane.
Testy sportowe są organizowane od 3 lat przez Fundację HANDICAP Zakopane, w celu obserwacji i ewaluacji postępów sportowców z niepełnosprawnością, którzy regularnie biorą udział w treningach. Testy zostały opracowane i adaptowane przez trenerów Fundacji HANDICAP Zakopane.
Po wspólnej rozgrzewce każdy sportowiec miał do wykonania 10 różnych ćwiczeń z pomiarem czasu lub odległości.

Przy gorącym dopingu kibiców, sportowcy w każdej próbie dawali z siebie wszystko, co skutkowało poprawą osobistych wyników z poprzednich lat.

III edycja Sprawdzianu HANDICAP uwidoczniła postępy, jakie robią sportowcy z niepełnosprawnością dzięki regularnemu uczestnictwu w treningach sportowych.

Po zakończeniu testów dla zmęczonych sportowców był mały poczęstunek a po nim ceremonia zakończenia. Swoją obecnością zaszczyciła sportowców, Inspektor zakopiańskiego Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu, Bernardeta Wrocławiak. Przedstawicielka UM Zakopane pogratulowała waleczności i wytrwałości naszym Sportowcom i wręczyła wszystkim medale i dyplomy. Na każdym dyplomie sportowcy mają wpisane uzyskane w bieżącym roku wyniki, tak więc uczestnicy wszystkich trzech edycji mają już spory materiał do analizy swoich postępów.
Prezes Fundacji HANDICAP Zakopane Małgorzata Tlałka-Długosz pogratulowała wszystkim Sportowcom i podziękowała Trenerom, Rodzicom, Opiekunom, Wolontariuszom, Darczyńcom i Sponsorom za niezawodne wsparcie. Przedstawiła też najbliższe plany sportowe, organizacyjne i administracyjne Fundacji.

Działania Fundacji HANDICAP Zakopane na rzecz sportu dla osób z niepełnosprawnością wspiera Miasto Gmina Zakopane i Gmina Nowy Targ.

źródło: Fundacja HANDICAP Zakopane
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl