08.11.2016, 16:50 | czytano: 1450

Senator odwiedził młodzież we Frydmanie

arch. szkoła
Senator Rzeczypospolitej Polskiej Jan Hamerski wręczał dziś nagrody uczniom Zespołu Szkół - Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha i Gimnazjum we Frydmanie, którzy brali udział w ogólnopolskim konkursie „Obrazki z Sienkiewicza”.
Organizatorami konkursu był: Parlamentarny Zespół ds. Dzieci oraz senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu.
Celem konkursu była popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza wśród dzieci i młodzieży, a dzięki temu pogłębienie świadomości narodowej i dumy z polskości, wzbogaconych o wartości uniwersalne obecne w twórczości pisarza.
Z organizatorami współpracowali: senatorowie i posłowie, którzy zadeklarowali chęć organizacji konkursu, pracownicy biur senatorskich oraz nauczyciele, opiekunowie dzieci biorących udział w konkursie. Uczniowie na konkurs wykonali prace w trzech dziedzinach: prace plastyczne, literacki i audiowizualne inspirowane twórczością Henryka Sienkiewicza.
Prace konkursowe uczestników oceniane były pod względem staranności opracowania, oryginalności, czytelności nawiązania do twórczości pisarza i wartość pracy jako narzędzia popularyzacji jego twórczości. 

W pierwszym etapie okręgowym wyłoniono aż 8 prac uczniów, które zostały wysłane do Warszawy, uczniowie ci w nagrodę pojadą na wycieczkę do Warszawy zwiedzać Sejm i Senat oraz będą uczestniczyć w finale konkursu na koszt parlamentarzysty, który wyróżnił ich w etapie okręgowym. Wyróżnione prace plastyczne zostaną wystawione podczas prezentacji w Senacie. Nagrodzeni uczniowie to: Patrycja Iglar, Jan Krzyszkowski, Martyna Pietraszek, Klaudia Gelata, Kamila Nalepka, Beata Dwornicka, Marta Jurgowska, Karolina Jurgowska.

źródło: szkoła
zobacz także
komentarze
ha ha ha09.11.2016, 09:11
Oj ni ma ten Frydman szczęścia do mentorów .Oj nie ma.....
jj08.11.2016, 17:38
hahaha jaki ta senator, taz to jasiek
Zobacz pełną wersję podhale24.pl