15.11.2016, 22:32 | czytano: 1851

BO Małopolski. Rusza projekt "Pełnosprawni przez sport" w powiecie tatrzańskim

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane rozpoczyna realizację autorskiego projektu aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością z powiatu tatrzańskiego.
Projekt 'Pełnosprawni przez sport" został wybrany przez mieszkańców powiatu tatrzańskiego w głosowaniu I edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Zadanie polega na prowadzeniu całorocznych, regularnych treningów sportowych dla osób z niepełnosprawnością oraz na włączaniu uczestników do rywalizacji sportowej otwartej, integracyjnej lub adaptowanej.
Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Od 16 listopada br.rozpoczyna się nabór uczestników i treningi sportowe.

Uczestnikami programu mogą być osoby z niepełnosprawnością intelektualną lub fizyczną, trwałą lub czasową wskutek wypadku, kontuzji czy choroby. Wymagana jest zgoda lekarza prowadzącego na podjęcie aktywności fizycznej o niskiej lub średniej intensywności oraz podpisanie deklaracji zawodnika. Udział w treningach jest bezpłatny dla uczestników, którzy zadeklarują swój całoroczny, systematyczny udział w programie.

Sportowcy z niepełnosprawnością trenować będą w Zakopanem w 2 grupach: dzieci (6-17 lat) i dorosłych (18 i + lat). Treningi obejmować będą naukę podstawowych elementów sportów zimowych i letnich, takich jak narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, lekkoatletyka, gry zespołowe, tenis, rowery, nordic walking, gimnastyka, ogólne ćwiczenia sprawnościowe, wzmacniające, ćwiczenia koordynacji i równowagi.

Realizacja programu potrwa do 16 grudnia 2017 r.
Więcej informacji: www.handicap-zakopane.pl , e-mail: handicap@handicap-zakopane.pl, nr tel: 00 601 993 443

źródło: Fundacja HANDICAP Zakopane, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl