16.11.2016, 09:20 | czytano: 788

Tydzień Ekonomii Społecznej m.in. na "Podhalańskiej"

Co kryje się pod pojęciem ekonomii społecznej? Jak założyć własne przedsiębiorstwo społeczne? Dlaczego jest to lepsze rozwiązanie niż start-up i jakie korzyści niesie praca w takim miejscu? Odpowiedzi na te pytania można poznać podczas trwającego na małopolskich uczelniach VII Tygodnia Ekonomii Społecznej.
Podczas VII Tygodnia Ekonomii Społecznej, który trwa do 18 listopada dla studentów uczelni wyższych przygotowano 24 wydarzenia promujące ideę przedsiębiorczości społecznej. W trakcie pięciu dni uczestnicy będą mogli spotkać się z przedsiębiorcami społecznymi i animatorami lokalnych inicjatyw, a także wziąć udział w warsztatach biznesowych, seminariach i wizytach studyjnych w małopolskich przedsiębiorstwach społecznych.
Tydzień Ekonomii Społecznej to inicjatywa Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, który jest jednostką Województwa Małopolskiego. W jego organizację włączyły się małopolskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Ignatianum, Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II, Uniwersytet Pedagogiczny oraz Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe w Nowym Targu, Nowym Sączu, Tarnowie i Oświęcimiu.

Źródło: UMWM, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl