11.12.2016, 17:20 | czytano: 1985

Złote Pary z Jabłonki (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński
JABŁONKA. Czterdzieści par przyjęło gratulacje i medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła msza św. odprawiona przez ks. proboszcza Kazimierza Czepiela przy koncelebrze ks. Kazimierza Gunii, w kościele parafialnym pw Przemienienia Pańskiego w Jabłonce w intencji Jubilatów.
W Centrum Kultury Górnej Orawy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości Dostojnych Jubilatów przywitała Orawska Kapela. Gratulacje i życzenia Jubilatom złożył wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, po czym wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” w asyście swojego zastępcy Bolesława Wójcika, sekretarza Gminy Artura Górki i skarbnika Danuty Sarniak. Po dekoracji wójt zaprosił Jubilatów na wspólny obiad.
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało w tym roku 40 par:
Stefania i Alojzy Albertusiak, Helena i Alojzy Biel, Małgorzata i Eugeniusz Blaszkiewicz, Emilia i Emil Brzegowy, Anna i Karol Czerwonka, Joanna i Alojzy Dziubek, Małgorzata i Alojzy Dziubek, Cecylia i Józef Fedor, Cecylia i Ignacy Florek, Maria i Józef Gwizd, Irena i Jacenty Holla, Małgorzata i Ignacy Jabłońscy, Joanna i Alojzy Joniak, Emilia i Józef Joniak, Stanisława i Stanisław Joniak, Emilia i Julian Kardaś, Małgorzata i Antoni Kocuba, Aleksandra i Wendelin Kowalik, Irena i Karol Łysiak, Wilma i Emil Marmula, Maria i Józef Miesiarczyk, Michalina i Julian Misiniec, Helena i Józef Moniak, Irena i Eugeniusz Omylak, Emilia i Augustyn Pakos, Stefania i Teofil Pakos, Małgorzata i Franciszek Pieronek, Aniela i Władysław Pieronek, Magdalena i Franciszek Sandrzyk, Emilia i Alfred Skubis, Anna i Eugeniusz Smutek, Joanna i Albin Stec, Anna i Bronisław Świetlak, Bernardyna i Józef Świetlak, Maria i Józef Wilczek, Cecylia i Kazimierz Woźniak, Genowefa i Florian Zamroźniak, Irena i Bronisław Zaremba, Anna i Wendelin Zborek, Anna i Linus Żądlak.

UG Jabłonka, opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński
zobacz także
komentarze
Byłem na miejscu -Tirowiec18.12.2016, 13:43
No Paradnie , szkoda zę nie napisali które pary z której miejscowości są bo przecież to nie z Jablonki szyscy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl