27.12.2016, 12:52 | czytano: 1827

Wspólne kolędowanie przy szopce (zdjęcia)

Już po raz trzeci goście i mieszkańcy gminy spotkali się na wspólne kolędowanie na krościeńskim Rynku.
Tym razem w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przy nowej szopce, która po raz pierwszy stanęła obok kościoła wspólnie z kapelą Jaśka Kubika, zespołem Grywałdzkie Nucicki, zaśpiewano polskie kolędy i pastorałki.
Wójt Jan Dyda powitał wszystkich zebranych, złożył świąteczne życzenia, a po góralsku powinszował Jan Kubik. Świąteczny poczęstunek, kapustę z grochem, wszyscy zjedli ze smakiem, spotkanie i zdjęcie z rogatym turoniem, kozami Rózią i Wikcią i owcami, które przyprowadził Jan Kubik było atrakcją nie tylko dla dzieci. W kolędowaniu wzięła udział Anna Paluch, poseł na Sejm RP, która także złożyła życzenia, a z kapelą śpiewała kolędy Kapelę oprócz poseł wspierał wójt Dyda.

Teksty pastorałek śpiewanych przez dzieci z Grywałdu napisał Stanisław Czepiel i Robert Walosik. Miłym akcentem było podziękowanie dla wójta i występujących za świąteczne spotkanie, złożone w imieniu turystów przez mieszkańca Katowic. Organizatorzy na zakończenie zaprosili na spotkanie sylwestrowe już w sobotę o 21. Organizatorzy dziękują Zofii Walickiej za pomoc przy poczęstunku.

Źródło: UG Krościenko, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl