30.12.2016, 14:39 | czytano: 3895

Komunalizacja spółki Polskie Tatry stała się faktem

UM Zakopane
Miasto Zakopane od 30 grudnia 2016 r. jest bogatsze o spółkę Polskie Tatry S.A. z siedzibą w Zakopanem wartą ponad 200 mln złotych. Burmistrz Leszek Dorula wraz ze skarbnikiem Miasta Heleną Mamcarz podpisali dziś w Warszawie umowę nieodpłatnego zbycia akcji, na podstawie której Gmina Miasto Zakopane stała się w 100 procentach właścicielem spółki, do której należy m.in. Aquapark, Camping pod Skocznią, kompleks obiektów Biały Potok i Antałówka.
Ministerstwo Skarbu Państwa reprezentował Członek Rady Ministrów Minister Henryk Kowalczyk. Potwierdził on, że premier Beata Szydło "jest pewna słuszności komunalizacji spółki, dzięki której znacznie wzrośnie możliwość rozwoju Zakopanego, co z kolei przełoży się bezpośrednio na działalność gospodarczą przedsiębiorców oraz Mieszkańców Zakopanego".
"Burmistrz Miasta Zakopane dziękuje Radzie Miasta Zakopanego oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do wzbogacenia Miasta o majątek spółki. Jest to z pewnością historyczny sukces dla Zakopanego i jego mieszkańców" - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zakopane.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
banda kolesi PiS01.01.2017, 20:50
skuter nie pieprz bez sensu ... dlatego spółka nie miała 86 mln długu

PiS dał miastu
ale przed następnymi wyborami odbiorą bo braknie na 500 +
skuter30.12.2016, 18:00
I właśnie do tego doprowadził wieloletni geniusz zażądzania.
Teraz NT ma szanse. Niezatapialny menager.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl