18.01.2017, 11:43 | czytano: 2214

Bieg Podhalański z atrakcjami i gościem specjalnym

W Urzędzie Miasta w Nowym Targu odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji IX Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II.
Informację o przebiegu i atrakcjach imprezy zaprezentowały wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg, naczelnik wydziału promocji Katarzyna Put i dyrektor biegu Jadwiga Guzik.
Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku pogoda pozwoli rozegrać bieg. W poprzednich latach na przeszkodzie nieraz stawała odwilż i brak śniegu.

Dziewiąta edycja zawodów odbędzie się już 4 lutego , a trasa biegu poprowadzona zostanie tradycyjnie wokół Rezerwatu Bór Na Czerwonem. Zawodnicy zmagać się będą na dystansach o długości 5, 15 lub 30 km.

W tym roku dla uczestników wydarzenia przygotowano również dodatkowe atrakcje. Rozgrzewkę poprowadzą instruktorzy z klubów fitness, a gościem specjalnym będzie Robert Burkot - Mistrz Świata w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie (IV na Mistrzostwach Świata Fairbanks 2007, Mistrz Świata Ottawa 2010 – nagroda publiczności i dziennikarzy, udział w Rekordzie Guinnesa na największą rzeźbę na świecie 2006), który wykona w lodzie narciarza biegowego.

Przypominamy o trwających zgłoszeniach do IX Biegu Podhalańskiego. Zgłaszać się można poprzez formularz na stronie zawodów www.bieg.nowytarg.pl.


Źródło: Urząd Miasta Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
oskar5126.01.2017, 11:03
Usunięcie napisu "im Jana Pawła II " to nie był błąd lecz celowe działanie burmistrza i jego zastępczyni !!!! A gdzie była rada miasta ??
bill18.01.2017, 21:01
wstyd nie ma żadnej promocji Nowego Targu, na każdym rondzie i powinna być informacja ,że będzie święto biegania i zapraszamy !
korektor18.01.2017, 19:19
O take Polske walczyły pokolenia. Oto ona: "wadza". Szczyt kompetencji i profesjonalizmu (nowa wiceburmistrz, nowy wydział i nowa naczelnik). Wcale też nie chcę się czepiać, ale w ciągu ostatnich dni znalazłem dwa zaproszenia z herbem naszego miasta, a jakże (to tylko za czasów Fryźlewicza afiszowanie się było passé, hłehłe) świadczące o wyjątkowej niechlujności i albo braku wiedzy, albo zwykłej głupoty, powierzchowności lub próżności. Zatem do rzeczy. Na plakacie Muzeum Podhalańskiego, Jej (tyż nowy) szef Robert Kowalski, podobno historyk, pisze o finisażu wystawy poświęconej wizytom Prezydentów II RP na Podhalu z informacją jakoby Jego placówka nosiła imię Mieczysława Pajerskiego. Nikt niczego nie prostuje, publikuje. Odkąd jednak pamiętam to wielkim, społecznym twórcą tego muzeum był Czesław Pajerski. Niby nic, a jednak. Drugi przypadek dotyczy promocji IX Biegu Podhalańskiego, gdzie pani wiceburmistrz, z sobie urokliwym uśmiechem akceptuje usunięte z plakatów, banerów i widniejącej za nią planszy konferencyjnej napisu "im. Jana Pawła II". Też niby nic, bo błędy popełnia każdy, ale trudno nie odebrać tych byków jako kompromitacji urzędującej administracji, albowiem jeden i drugi przypadek podlega Jej bezpośredniemu nadzorowi.
śnieżynka z niezmiennym uśmiechem18.01.2017, 16:34
A dlaczego na prezentowanych materiałach promocyjnych nigdzie nie ma pełnej nazwy tej imprezy związanej z imieniem naszego największego Honorowego Obywatela jakim jest Jan Paweł II? To już wstyd być teraz mało nowoczesnym i przywoływać jakieś autorytety? Czy może zmieniliśmy kierunek światopoglądowy i lepiej dla organizatorów pominąć Jego osobę. Ponawiam już wcześniej zadane na tym portalu pytanie, czy jest w Nowym Targu burmistrz i czy nadąża za poczynaniami swoich podwładnych? Oj Watycha, Watycha miałeś być objawieniem ... a mamy tylko smog i coś co trudno nazwać umiejętnością wybicia się poza zabite dechami wiochy, bo one przynajmniej mają aspiracje i uczą się od najlepszych.
władek18.01.2017, 15:24
Królowo obciachu! Nie ma żadnych atrakcji przy organizacji tego biegu.Nie wstyd wam tak buraczyć i wmawiać mam że jest inaczej.
@ bryk18.01.2017, 14:21
Czy ktoś w mieście wie ,co znaczy promocja miasta ,to odpowiedź brzmi.NIE.Ale kto za tą promocję odpowiada ,to już żadna tajemnica.
janek18.01.2017, 13:59
Nic dodać nic ująć "bryk" i "karla" powiedzieli wszystko...To jest właśnie konstruktywna krytyka i o to chodzi.
bryk18.01.2017, 13:00
Zastanawiam sie ,czy jest ktos w NT ,kto wie co znaczy 'Promocja miasta"
bo poki co to Guzik nawet bez pentelki !!!! z calym szacunkiem do p.Burkata
ale podejrzewam ,ze nie wiele osob wie kto zacz? atrakcja bylaby Justyna Kowalczyk ......po drodze biegu mgliby stac klowni z piciem ,i batonami odzywczymi,bieg moglby otwierac i zamykac psi zaprzeg lub "kumoterki"
Konkurs na najciekawszy stroj biegacza ,ten bieg to ma byc swieto,zabawa promocja w jednym a nie bieg bieg bieg ....dobrze ze jest szansa ze snieg nie stopnieje bo inaczej znowu by odwolali
kocie oko18.01.2017, 12:27
.. a stacji narciarskiej jak nie było tak nie ma !!!
karla18.01.2017, 11:53
Jaką atrakcja dla biegaczy jest obecność Burkata? Gdyby to był konkurs w rzeźbieniu w lodzie to jego obecność mogłaby dodawać splendoru. Ale w tym wypadku to nic tylko się uśmiechnąć. Atrakcji nie ma żadnych . Gimnastyka przed biegiem ,to żadna atrakcja. Co tej stegowej się wydaje? Szkoda że nie kupiła 15 lizaków i nie odtrąbiła sukcesu. No atrakcje ,co nie miara. Dla kogo?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl