22.01.2017, 19:05 | czytano: 3017

Wieczysty roztańczył Gorce (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec
W sobotę na hali Gorce w Nowym Targu odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar prof. Mariana Wieczystego. Wzięło w nim udział 46 par tanecznych z całej Polski. Widzowie w ciągu całego dnia obejrzeli w sumie 140 występów, w którym zaprezentowano tance standardowe i latynoamerykańskie.
Kolejny raz na parkiecie zaprezentowali się tancerze z Podhala, podopieczni szkoły tańca towarzyskiego HART działającej w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, a prowadzonej przez Leszka Kusiaka.
Nowotarski turniej, choć gromadzi tancerzy rywalizujących o jak najwyższe pozycje, ma też charakter towarzyski. Spotykają się na nim znajome pary, a dla wielu z nich to nie wynik, a możliwość występu przed sympatyczną publicznością to najważniejszy cel. Tym bardziej, że nowotarska publiczność należy do życzliwych - tu początkujący adepci sztuki tańca otrzymują takie same brawa i owacje jak zawodowi tancerze.

Dla widowni turniej to okazja, żeby posłuchać dobrej, tanecznej muzyki, zobaczyć świetnych tancerzy, a dla pań, żeby podziwiać piękne kreacje tancerek.

W organizację imprezy po raz kolejny włączyły się miasto Nowy Targ i Powiat Nowotarski.

r/ zdj. Robert Miśkowiec
zobacz także
komentarze
n23.01.2017, 10:35
a gdzie KUSIAK LESZEK
Tom23.01.2017, 07:36
Bolek tu, Bolek tam, Bolek dobrze zrobi nam.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl