25.01.2017, 14:32 | czytano: 823

Radiowa Czwórka z audycją plenerową w Kluszkowcach

W piątek 27 stycznia ekipę Czwórki będzie można spotkać w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski Kluszkowce, skąd dziennikarze będą relacjonować zawody AZS Winter Cup w audycji „PlenAir” (godz. 12.00-13.00). Na miejscu na uczestników czekać będzie wiele Czwórkowych atrakcji.
AZS Winter Cup to zawody popularyzujące narciarstwo alpejskie w środowisku młodzieży studenckiej, zrzeszonej w Akademickim Związku Sportowym. W ciągu kilkunastu lat, z ligi dla nielicznej grupy zapaleńców, Winter Cup stał się najsilniej obsadzoną, cykliczną imprezą narciarską w kraju. W Akademickim Pucharze Polski startuje ponad sto zawodniczek i zawodników, spośród których wyłonieni zostają najlepsi narciarze. Równie ważnym aspektem zawodów jest integracja środowiska młodzieży akademickiej oraz propagowanie zasady fairplay.
Do startu w zawodach finałowych uprawionych jest 40 najlepszych kobiet i 60 najlepszych mężczyzn według rankingu po zawodach eliminacyjnych. AZS Winter Cup jest rozgrywany w następujących konkurencjach: slalom gigant kobiet i mężczyzn, slalom kobiet i mężczyzn. AZS Winter Cup 2016/2017 odbywa się w ramach obchodów 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie, nad którymi patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Imprezę w Kluszkowcach szeroko zrelacjonuje cyfrowa Czwórka w ramach swojego cyklu „PlenAir”, czyli wyjazdowych audycji realizowanych z plenerowego studia radiowego, w którym spotyka się ze swoimi słuchaczami. W piątek 27 stycznia już od godz. 10.00 reporterzy stacji zaproszą do zabawy uczestników zawodów, kibiców i słuchaczy. Nie zabraknie animacji, konkursów z nagrodami, a w kultowej fotobudce będzie można sobie zrobić śmieszne zdjęcie. A od godz. 12.00 audycja ze stoku, na którym będą: Patryk Kuniszewicz, Norbert Michalak i Grzegorz Nowaczyk, a o sprawną realizację na miejscu zadba Justyna Janas.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl