26.02.2017, 18:02 | czytano: 4100

Leszek Stoch zbudowaną przez siebie żaglówką przepłynął Atlantyk

zdj. gigaocean
Zwrot "Stoch z Zębu" zwykle kojarzy się z Kamilem i skokami narciarskimi, a nie z oceanem. Okazuje się, że gmina Poronin i miejscowość Ząb ma też innego znanego Stocha. To Leszek Stoch obecnie mieszkający w Krakowie, który przepłynął Atlantyk w 29 dni, 10 godzin i 33 minuty.
Tyle potrzebował, by zbudowaną przez siebie żaglówką pobić rekord i wygrać regaty "Setką przez Atlantyk".
Na swoim blogu Leszek Stoch zwraca się o pomoc.

"Kochani! Trzy lata zajęło mi zbudowanie łódki i przygotowanie się do regat "Setką przez Atlantyk". Był to okres ciężkiej pracy i wyrzeczeń. Z jednej strony trzeba było poświęcić sporo czasu łódce, z drugiej trzeba było więcej pracować zawodowo, aby móc sfinansować cały projekt. Jednocześnie trwały poszukiwania sponsorów, którzy wsparliby projekt. Udało się pozyskać część środków jednak większość budżetu pochodziła z własnych oszczędności. Udało się solidnie ii rzetelnie zbudować łódkę i przygotować do przepłynięcia oceanu atlantyckiego. Ku mojemu zaskoczeniu, udało mi się wygrać te regaty i uzyskać rekordowy czas poniżej 30 dni. Spełniło się moje marzenie! Do pełni szczęścia brakuje mi tylko tego aby mieć łódkę z powrotem w Polsce.

W czasie, który poświęciłem regatom nie pracowałem zawodowo, a niestety prowadzenie własnej działalności nie daje możliwości płatnego urlopu. W wyniku tego budżet jest już na wyczerpaniu. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o wsparcie i pomoc w sfinansowaniu transportu zwycięskiej łódki do kraju. Cała operacja powinna zamknąć się w kwocie 8 tyś zł. Składa się na to:
- obsługa mariny w Fort de France gdzie będzie ona wyjęta z wody i przygotowana do transportu
- załadunek do kontenera i przewóz do portu
- transport do Polski
- obsługa logistyczna w porcie w Polsce.

Będę ogromne wdzięczny za wsparcie oraz rozpowszechnianie mojej prośby.
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/giga
Pozdrawiam serdecznie - Lech."

opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl