27.02.2017, 12:31 | czytano: 2401

Dzień Górala w Maruszynie (zdjęcia)

Już po raz siódmy Rada Rodziców wraz z Gronem Pedagogicznym przy ZSPiG w Maruszynie Górnej zorganizowała Dzień Górala, który odbył się w sobotę w remizie OSP w Maruszynie.
Dzieci i młodzież ze szkół w Maruszynie Dolnej oraz Maruszynie Górnej przygotowały programy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne “Mali Marusynianie” oraz “Zyngierki”. Swoje umiejętności pokazali również skrzypkowie, uczniowie grający pod okiem Władysława Bartoszka.
Wszyscy uczestnicy biorący udział w występach zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach.

Podczas wydarzenia swoją premierę miał nowy skecz kabaretu Marusynianki - “Biznesik u Tereski”. Po części artystycznej zebrani goście i mieszkańcy bawili się przy muzyce zespołu Czadersi do białego rana.

Na Dniu Górala obecni byli m.in. wójt gminy Szaflary Rafał Szkaradziński, wiceprzewodniczący Rady Gminy Janusz Jurzec, radny gminy Rafał Wilkus, sołtys Maruszyny Józef Strama oraz prezes Związku OSP RP w Szaflarach Stanisław Bukowski.

oprac. GCKPiT w Szaflarach, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl