03.03.2017, 13:19 | czytano: 2965

Młode Szarotki na podium Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym w stolicy Polski

Hokeiści Naboru MMKS Podhale Nowy Targ podczas trzeciej edycji Czerkawski Cup na Stadionie Narodowym uplasowali się na III miejscu, pokonując w decydującym meczu Unię Oświęcim 3:1
Pierwszy marca 2017 roku zapisze się szczególnie w pamięci młodych adeptów sztuki hokejowej MMKS Podhale Nowy Targ. Tego dnia rozegrali jeden z najważniejszych turniejów u progu swojej kariery hokeisty. Do finału trzeciej edycji Czerkawski Cup na Narodowym awansowali wygrywając listopadowe eliminacje w Nowym Targu dla zawodników urodzonych w 2007 i młodszych.
Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta na słynnym PGE Narodowym, który swoją wielkością robił na każdym wrażenie. MMKS Podhale rozpoczęło zawody od potyczki z Legią Warszawa. U podopiecznych Rafała Sroki i Zdzisława Zaręby widać było jeszcze stres, bowiem zwyciężyli skromnie 1:0 po golu najmniejszego w drużynie, ale walecznego Stasia Michalskiego.

Drugim rywalem Podhala były Niedźwiadki Sanok. Po nerwowym początku i przez dłuższy czas utrzymującym się wyniku 0:0, Górale przełamali obronę sanocką wygrywając 4:0.

Trzeci mecz przyniósł trzecią wygraną. Tym razem o sile MMKS przekonała się Oliwia 17 Gdańsk ulegając 1:4. Awans do półfinału nowotarżan stał się faktem.

Ostatni mecz w grupie rozegrany zaraz po zakończeniu meczu z Gdańskiem to pojedynek na szczycie z dotychczas również niepokonanym Jastrzębiem, a zarazem triumfatorem poprzedniej edycji. Brakło niewiele, ale tym razem lepsi byli jastrzębianie zwyciężając 0:2. Mecz ten decydował o końcowym układzie w tabeli. MMKS zajął II miejsce w swojej grupie i w półfinale trafił na zawsze mocne i nieobliczalne Tyskie Lwy.

Mecz półfinałowy ze Ślązakami to chyba najlepszy mecz, jaki w wykonaniu Podhala można było oglądać na Stadionie Narodowym. Na tafli oglądaliśmy prawdziwą wymianę ciosów, bramka za bramką, tempo i akcje, po których ręce składały się same do braw. Nowotarżanie prowadzili już w meczu 6:3 i byli na najlepszej drodze do zagrania w wielkim finale. Lwy jednak podrażnione takim obrotem sprawy jeszcze zacieklej zaczęły atakować i zdołały wyrównać, a następnie wydrzeć w końcówce pewną wydawałoby się wygraną Podhala.

Przed MMKS-em był ostatni mecz – z Unią Oświęcim o miejsce trzecie. To był kolejny emocjonujący mecz z udziałem młodych Szarotek. Tę wojnę nerwów wygrało Podhale odskakując rywalom przy stanie 1:1 na dwie bramki. Po końcowej syrenie w górę poszły wszelkie elementy hokejowego ubioru. Nie obyło się też bez podziękowania licznej i dopingującej ich od pierwszego meczu grupy rodziców.

Mądrze, spokojnie i z opanowaniem prowadzone przez cały turniej przez niezastąpiony duet Rafał Sroka – Zdzisław Zaręba młode Szarotki zajęły III miejsce, co jest wielkim sukcesem tej drużyny jak i całego sztabu szkoleniowego. Nie było żadnej presji, ani wygórowanych oczekiwań wobec zespołu, choć Podhale zaliczało się do grona faworytów. Trenerzy z anielską cierpliwością przed każdym meczem jak i w trakcie tłumaczyli chłopcom jak mają grać i na co mają uważać. A ci z meczu na mecz prezentowali się lepiej. Właśnie dzięki temu na zakończeniu z rąk Mariusza Czerkawskiego otrzymali okazały puchar za zajęcie 3 miejsca, znacznie poprawiając swe osiągnięcie sprzed 2 lat, kiedy to uplasowali się na siódmej pozycji.

Tegoroczną III edycję Czerkawski Cup na Narodowym wygrał zespół MOSM Tychy.

Gośćmi Turnieju byli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pan Jan Widera, Pan Poseł Marek Matuszewski, Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Pan Dawid Chwałka oraz Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pan Adam Krzesiński.

Turniej współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Pan Andrzej Kraśnicki

Najlepszym zawodnikiem w zespole MMKS Podhale Nowy Targ został wybrany Marcin Sroka.
Wyniki:
Mecze grupowe:
MMKS Podhale Nowy Targ – UKH Legia Warszawa 1:0
Bramka: Michalski.

MMKS Podhale Nowy Targ – Niedźwiadki Sanok 4:0
Bramki dla MMKS: Piątek 2, Sroka, Zubek.

MMKS Podhale Nowy Targ – UKS Olivia 17 Gdańsk 4:1
Bramki dla MMKS: Antolak, Zubek 2, Jastrzębski.

MMKS Podhale – JKH GKS Jastrzębie 0:2

Półfinał:
MOSM Tychy – MMKS Podhale Nowy Targ 7:6
Bramki dla MMKS: Piątek 3, Sroka, Zubek, Gach.

Mecz o 3 miejsce:

MMKS Podhale Nowy Targ – Unia Oświęcim 3:1
Bramki dla MMKS: Piątek, Zubek, Jastrzębski.

MMKS Podhale Nowy Targ: Jakub Parszywka, Bartosz Brynczka – Kacper Jastrzębski, Patryk Zubek, Kamil Gach, Iwo Stanek, Adrian Piątek, Igor Antolak, Wiktor Węglarczyk, Marcin Sroka, Filip Kopytko, Alex Kolendowicz, Jan Błach, Stanisław Michalski, Maksymilian Zaręba, Jonasz Pachowicz ; Trener : Rafał Sroka, Zdzisław Zaręba


Tekst i fot. Szymon Pyzowski

Więcej na temat wyjazdu do Warszawy oraz o Naborze MMKS Podhale przeczytać możecie na blogu drużyny na www.hokejdzieci.sportowepodhale.pl
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl