21.03.2017, 08:40 | czytano: 2196

Nowy Targ: pracownicy urzędu skarbowego czekają na podatników w galerii handlowej

W najbliższy piątek i sobotę w Galerii Nowotarskiej Buy & Fly w Nowym Targu uruchomiony zostanie Punkt Pomocy Podatnikom w zakresie wypełnienia zeznań podatkowych za 2016 rok..
W przesłanym nam komunikacie naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Targu informuje: "Na stanowiskach Punktu Pomocy Podatnikom dyżur będą pełnili pracownicy Urzędu Skarbowego w Nowym Targu. Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe PIT za 2016 rok, wyjaśnią zasady stosowania ulg podatkowych i odliczeń. Pomogą także wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet do właściwego urzędu skarbowego.
Wystarczy zabrać rozliczenia jakie otrzymaliśmy od naszych pracodawców, ewentualnie inne dokumenty świadczące o uzyskanych w 2016 roku dochodach (np. PIT-11). Jeśli chcemy korzystać z ulg to warto zabrać też potwierdzenie dokonania wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest by mieć przy sobie kwotę przychodu z zeszłorocznego PIT-a – będzie on bowiem potrzebny dla celów identyfikacji tożsamości w systemie komputerowym Ministerstwa Finansów".

Co ważne - urzędnicy w Punkcie Pomocy Podatnikowi nie będą przyjmować zeznań podatkowych w formie papierowej.

opr.s/
zobacz także
komentarze
czujny21.03.2017, 21:52
Super, mają purkać w stołek na Parkowej niech purkają w galerii na bronxie.
podatnik21.03.2017, 14:17
super !!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl