22.03.2017, 12:40 | czytano: 2967

Centrum Edukacji Przyrodniczej w remoncie. Przybędzie atrakcji m.in. Tatry w 5D z lotu ptaka

ZAKOPANE. Ruszył kolejny etap zakrojonej na szeroką skalę modernizacji Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Z tego powodu od poniedziałku centrum jest zamknięte dla zwiedzających. Ponowne otwarcie, już z nowymi atrakcjami, planowane jest pod koniec roku.
Ostatnie dwa lata były dla Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN bardzo pracowite. W ramach realizacji projektu „Dom Przyrody, Park Ludzi – Przez Edukację Ekologiczną do Zrównoważonego Korzystania z Ekosystemów Tatr” udało się zmodernizować obiekt.
Właśnie ruszył drugi etap tych prac. - Oprócz nowego zaplecza sanitarnego, szatni i punktu obsługi zwiedzających chcemy zbudować dwie duże dioramy: „Łąka” i „Las tatrzański” – ukazujące wpływ człowieka na ekosystemy oraz rolę pracowników Parku w ograniczaniu niekorzystnych zjawisk i zagrożeń z tym związanych. Przygotujemy także makietę jaskini - wyjaśnia Ewa Holek-Krzysztof Zespołu Komunikacji i Wydawnictw TPN.

Drugi etap obejmie ponadto m.in. stworzenie dwóch nowych sal kinowych i filmów, które będą w nich wyświetlane. Pierwszy ma prezentować turystów tatrzańskich widzianych oczami zwierząt. Drugi zostanie wykonany w technologii 5D i pokaże park z lotu ptaka w pełni sezonu turystycznego.

Ten etap przebudowy finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (prawie 8 mln zł dotacji), przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ze środków Ministerstwa Środowiska oraz z funduszy własnych TPN.

Źródło: TPN, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Świstak22.03.2017, 14:33
Plus czy minus tego 5D. Nie będą, czy więcej się po Tatrach ciągnąć żeby sprawdzić jak jest w naturze(rozczarujecie się na widok misia.Mały.Dwa razy z ,,brudasem,, starym, jedna czwarta wielkości grizli miałem kontakt,pod Myślenickimi Turniami.(szlaki w Tatrach wyglądają jak w weekend kolejki do kas w ,,marketach,,).Nawet kozice żebrzą pod Kasprowym,z ręki jedzą.Chore.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl