28.03.2017, 13:35 | czytano: 1477

Budowlani olimpijczycy nagrodzeni na Politechnice Krakowskiej

Szkoły z Nowego Targu i Zakopanego znalazły się w czołówce rankingu placówek z najlepszymi wynikami w jubileuszowej 30. edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w południowej Polsce.
W gronie 12 finalistów olimpiady, nagrodzonych dziś przez rektora Politechniki Krakowskiej, są uczniowie z sześciu małopolskich szkół, wśród nich Marcin Kowalczyk z Zespołu Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem. Politechnika Krakowska od ponad 20 lat patronuje okręgowemu etapowi zmagań młodych budowlańców, a finaliści i laureaci stopnia centralnego olimpiady przyjmowani są kierunek budownictwo na PK bez postępowania kwalifikacyjnego.
– Patrząc na wasze osiągnięcia możemy być spokojni o zrównoważony rozwój naszych miast i regionów, bo młodzi, zdolni pasjonaci nowoczesnego budownictwa i projektowania są w całej Małopolsce. Biorąc udział w olimpiadzie stawiacie na osobisty rozwój, ponadprzeciętnie rozszerzacie swoją wiedzę i umiejętności. To na pewno zaprocentuje w waszej zawodowej przyszłości - podkreślił podczas uroczystości rektor PK prof. Jan Kazior.

Rywalizację budowlanych olimpijczyków w południowej Polsce wygrał Krzysztof Zelek przed Jackiem Trelą, obaj uczą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. Na 3. miejscu znalazła się kolejna reprezentantka Limanowej - Natalia Czamara z Zespołu Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego, a na kolejnych: 4. - Andrzej Dutkiewicz z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie, 5. Paweł Wojtas (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej), 6. Marcin Kowalczyk (Zespół Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem).

W rankingu szkół najlepszy okazał się Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej przed Zespołem Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie oraz Zespołem Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach. 5. miejsce zajął Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu, a 6. - Zespół Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem. Sklasyfikowano 21 placówek.

Najlepsi budowlani olimpijczycy z Małopolski otrzymali dziś na Politechnice cenne nagrody (m.in. laptopy, tablety, sprzęt turystyczny, specjalistyczne książki) ufundowane przez rektora PK prof. Jana Kaziora, dziekanów Wydziałów Inżynierii Lądowej oraz Inżynierii Środowiska PK, a także sponsorów, m.in.: firmę Fakro, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Krakowie. ]

W 30. Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych wzięło udział 2795 uczniów ze 158 szkół z całej Polski. Rywalizowali najpierw w etapie szkolnym, a następnie w 12 okręgach w zawodach regionalnych, z których najlepsi zakwalifikowali się do rywalizacji centralnej. Odbędzie się ona 6-8 kwietnia w Białymstoku z udziałem 90 czołowych młodych budowlańców z całej Polski. Będzie wśród nich 12 finalistów z Małopolski, których gościła dziś Politechnika Krakowska.
Laureaci etapu okręgowego 30. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych:
1. Krzysztof Zelek (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
2. Jacek Trela (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
3. Natalia Czamara (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
4. Andrzej Dutkiewicz (Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie)
5. Paweł Wojtas (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
6. Marcin Kowalczyk (Zespół Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem)
7. Józef Kucharczyk (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
8. Krystian Ptak (Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie)
9. Mateusz Pajor (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
10. Klaudia Tokarz (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
11. Kamil Orkisz (Zespół Szkół nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie)
12. Marek Bułat (Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach)

Ranking szkół
1. Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej
2. Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie
3. Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej
5. Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu
6. Zespół Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem

Na zdjęciu - nagrodzeni olimpijczycy z opiekunami i przedstawicielami Politechniki Krakowskiej

Małgorzata Syrda-Śliwa Rzecznik prasowy Politechniki Krakowskiej
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl