27.04.2017, 14:34 | czytano: 1502

TPN: "W weekend majowy spodziewamy się wielu turystów"

Tatrzański Park Narodowy wystosował komunikat do kierowców wybierających się w długi weekend majowy do Morskiego Oka.
"W tym roku przed nami wyjątkowo długi weekend majowy. Spodziewamy się wielu turystów. Szczególnie tłoczno może być w najbardziej popularnych miejscach w Tatrach, m.in. w Morskim Oku. W trosce o to, aby wszystkim udało się bez większych komplikacji dotrzeć do wybranego celu, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami" - czytamy w nadesłanym komunikacie.
Kierowco:

1. Na szlak wyrusz jak najwcześniej. Unikniesz korków i kolejek oraz tłoku na szlaku.

2. Jeśli masz możliwość, korzystaj z transportu publicznego, unikniesz problemów z dojazdem i opłat związanych z parkowaniem (za zaparkowanie samochodu osobowego zapłacisz 25 zł, za autobus 50 zł). Na szlak do Morskiego Oka, jak i do innych dolin tatrzańskich jeździ wiele busów.

3. Przez wyjazdem skontaktuj się z naszym Punktem Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 44, rondo Jana Pawła II, Zakopane, tel. (+48) 18 20 23 300, (+48) 18 20 63 799, e-mail infotur@tpn.pl), gdzie otrzymasz wszystkie potrzebne informacje. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony tpn.pl, gdzie oprócz aktualnych informacji o warunkach na szlakach, wydarzeniach itp. znajdziesz wiele cennych wskazówek przed wyprawą w Tatry.

4. Włącz stację RMF FM lub Radio Kraków, będziesz na bieżąco informowany o sytuacji w Morskim Oku. Informacje o warunkach na drogach i szlakach pojawiać się też będą w komunikacie turystycznym: tpn.pl oraz na naszym Facebooku i Twitterze (@Tatrzanski_PN).

5. W godzinach najbardziej wzmożonego ruchu służby – Policja, Straż Parku, Straż Pożarna – będą kierowały ruchem na drodze dojazdowej do Morskiego Oka i informowały o możliwościach zaparkowania. Dostosuj się do ich poleceń. Nie parkuj na poboczu drogi, zwiększy to utrudnienia w ruchu drogowym! Jeśli zajdzie taka potrzeba i pobocza drogi zostaną udostępnione do parkowania, samochody ustawiane będą przez oznakowane służby.
6. Jeśli wybierasz się w trakcie długiego weekendu na Słowację, zalecamy całkowite ominięcie odcinka drogi Wierch Poroniec – Łysa Polana. Przejazd przez Jurgów będzie łatwiejszy i szybszy.

Uwaga kierowcy autokarów – może nie być możliwości wjazdu na parking na Palenicy Białczańskiej. Miejscem postoju dla autokarów będzie parking na Łysej Polanie (stare przejście graniczne). Zalecamy wcześniejszy przyjazd, w razie zapełnienia i tego parkingu, kierowcy będą musieli szukać innego dozwolonego miejsca na zaparkowanie. Osoby przywiezione przez autokary ok. półtorakilometrowy odcinek z Łysej Polany na Palenicę Białczańską będą mogły pokonać pieszo lub skorzystać z kursujących busów.

Dołożymy wszelkich starań, by Twoje dotarcie na szlak było możliwie bezproblemowe, wiele zależy od natężenia ruchu. Jednak należy liczyć się z tym, że na drogach dojazdowych i szlakach będzie tłok".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Rozsądny28.04.2017, 00:14
A ja się pytam gdzie oczyszczalnia w Białce?
ZNOWU WYLEJECIE SZAMBA DO BIAŁKI?
ROZSĄDKU!!!
he ?27.04.2017, 22:12
Lemingi zrozumieją nie cepry.(co roku to samo)
ja27.04.2017, 20:40
do jo
dokładnie będzie mniej przyjezdnych i jakoś ten długi weekend zleci .
jo27.04.2017, 14:43
oby lało .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl