01.05.2017, 15:27 | czytano: 1083

Sukces młodych orawskich akordeonistów w Chorwacji

Dużym sukcesem zakończył się dla dwóch uczniów Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jabłonce 42. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Puli.
W kategorii do 9 lat pierwszą nagrodę oraz Puchar Puli za wyjątkowo wysoką punktację otrzymał Szymon Spytkowski, a w kategorii 9-11 lat pierwszą nagrodę zdobył Jakub Pajkos. Natomiast za znakomite przygotowanie swoich uczniów wyróżnienie odebrał Szymon Piguła.
Międzynarodowy konkurs, który odbywa się co roku w malowniczej Puli, położonej nad brzegiem Morza Adriatyckiego, jest najważniejszym wydarzeniem muzycznym tego rodzaju w regionie. Wysoko ceniony w Europie, rozpoznawalny na świecie, może poszczycić się już ponad 50-letnią tradycją. W tym roku w rywalizacji wzięło udział około 500 akordeonistów w 11 kategoriach wiekowych. Wykonawcy oceniani byli przez międzynarodowe jury składające się z 18 członków, wśród których obecni byli jedni z najbardziej cenionych muzyków grających na klasycznym akordeonie, m.in. Elsbeth Moser ze Szwajcarii, Geir Draugsvoll z Norwegii i Inaki Alberdi z Hiszpanii.

oprac. ah/ zdj. Orawska Samorządowa Szkoła Muzyczna
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl